Mitsubishi Electric, Celal Bayar Üniversitesi Öğrencilerine İleri Robot Teknolojilerini Anlattı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi iş birliğiyle gerçekleştirdiği webinarda genç mühendis adaylarıyla buluşan Mitsubishi Electric, iş birlikçi robot teknolojilerine dikkat çekti. 
 

 Teknoloji devi Mitsubishi Electric, Manisa Celal Bayar Üniversitesi iş birliğiyle “İleri Robot ve İş Birlikçi Robot Teknolojileri” konulu bir webinar düzenledi. 
 
Mitsubishi Electric Fabrika Otomasyon Sistemleri Ürün Yönetimi ve Pazarlama Robot Ürün Takım Müdürü Necmi Ömerdedeoğlu, online etkinlikte şirketin robot sistemleri ve kolaboratif robot teknolojilerinin kullanım alanları hakkında güncel bilgileri geleceğin mühendis adayları olan öğrencilerle paylaştı. 


 
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Engineering Society Öğrenci Kulübü tarafından düzenlenen webinarda öğrencilerle buluşan Mitsubishi Electric Fabrika Otomasyon Sistemleri Takımı Robot Ürün Takım Müdürü Necmi Ömerdedeoğlu, markanın ileri robot teknolojileri ve kolaboratif robotlar alanındaki inovatif çözümlerini öğrencilerle paylaştı.  
 
Üretimde akıllı mühendislik çözümleri ve robot kullanımı çok önemli 
Günümüzde üretim felsefesinin tamamen değiştiğini ve artık daha esnek ve daha akıllı araçlara ihtiyaç duyulduğunu söyleyen Necmi Ömerdedeoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: 
 
“Günlük hayata baktığımız zaman tüketim alışkanlıklarının artık tamamen değiştiğini ve ihtiyaçların da buna bağlı olarak çeşitlendiğini görebiliyoruz. Kullandığımız telefondan giydiğimiz kıyafete kadar kişiselleştirilmiş ürünler artık daha fazla ilgi görüyor ve son kullanıcının karar verme yetkisi giderek artıyor. 
 
Sürekli değişen tüketici taleplerine cevap verebilmek, üretim kapasitesini artırabilmek ve rekabet edebilmek için fabrikalara daha esnek ve daha akıllı mühendislik sistemleri entegre etmemiz gerekiyor. 
 
Kişiselleştirilmiş üretimin yanı sıra fabrikalarda kârlılığın artması ve operasyonel giderlerin azalması için de akıllı mühendislik teknolojilerine yatırım yapmak, akıllı bulut sistemleriyle entegre çalışabilmek ve tesisi daha güvenli hale getirebilmek kritik bir öneme sahip. 
 
Tüm bu beklentilere cevap verebilen ileri robot teknolojileri kullanımı da giderek yaygınlaşıyor ve üreticileri geleceğe hazırlıyor.”  
 
Esnek, kolay uyum sağlayan ve insanla birlikte çalışabilen robotlar 
Mitsubishi Electric tarafından geliştirilen inovatif kolaboratif robotların özelliklerine değinen Ömerdedeoğlu; “Markamız; uzun yıllardır daha hassas, hızlı ve dar alanda operasyon alanını mükemmel kullanabilen robotlara odaklanıyor. 
 
Mitsubishi Electric olarak bizi rakiplerimizden ayıran en önemli özellik yazılımsal çözümlerin de markamızın tasarladığı robotlarla birlikte sunulması. 
 
İyi tasarlanmış robotların hem kişiselleştirilmiş özelliklere hem de değişen üretim ve tüketim trendlerine cevap verebilmesi gerekiyor. 
 
Esneklik, kolay adaptasyon, değişen mühendislik sistemlerine uygunluk ve insanlarla birlikte çalışabilirlik, yeni endüstri sürecinin diğer olmazsa olmazları… Bu da günümüzde kolaboratif robot kavramını gündeme getiriyor. 
 
Mitsubishi Electric’in endüstriyel robot hassasiyetinde çalışan kolaboratif robotları; operatörle güvenli bir şekilde görev alıyor, operatör yokken ise endüstriyel robotlara yakın hızlarda hassas çalışabiliyor. Aynı zamanda koruma sınıfı yüksek olan robotlarımız endüstriyel ortamların zorlu şartlarına uyum sağlayabiliyor. 
 
Mitsubishi Electric olarak üreticilerin en yüksek düzeyde beklentilerine cevap verebiliyor, mühendislik deneyimimiz ışığında ihtiyaçlara kolayca çözüm sağlayabiliyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.