DİL EĞİTİMİNDE TERCİH İNGİLTERE OLDU

Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen referandumla Avrupa Birliği’nden (AB) ayrılan İngiltere’de sterlinin önemli oranda değer kaybetmesi dil okulları maliyetlerinde düşüşe yol açtı. 

Bu düşüşle beraber yurt dışında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler tercihlerini İngiltere’den yana kullanmaya başladı. İngilizce dil eğitimi için eğitim alınmak istenen ülkelerin başında gelen İngiltere, maliyetler nedeniyle tercih edilmiyordu. 

Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen referandumla yüzde 52’lik oy oranıyla İngiltere’nin AB’den ayrılması dünya genelindeki borsalarda ciddi düşüşlere neden oldu ve İngiliz sterlini de önemli oranda değer kaybetti. 

İngiltere’de eğitim almak isteyen öğrenciler için bu durum tam anlamıyla fırsata dönüştü. Yaşanan bu gelişmelerin dil eğitiminde İngiltere’yi üst sıralara taşıdığını belirten Endless Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Genel Müdürü Gökmen Özdemir, “Eylül 2015’te 4.70 TL’ye kadar çıkan sterlin, referandum sonrasında 3.75 TL- 4.00 TL bandında seyretmesi öğrencilerin toplam maliyetlerini önemli bir oranda azalttı. 

Öğrenciler de bu dönemi fırsat olarak değerlendirdi ve dil eğitimi için İngiltere’yi tercih etmeye başladı. Üstelik birçok ülkede olduğu gibi İngiltere’de ki dil okullarında da dönemsel olarak indirim yapılması öğrencilere büyük avantaj sağladı. 

Endless Abroad olarak danışmanlarımızın planlarını doğru koordine ediyor, planların olgunlaşma safhasında doğru tavsiye ve yönlendirmelerle yanlarında oluyoruz ” dedi. 

12 senelik deneyimi ile yurtdışı eğitimlerinde danışmanlık hizmeti veren Endless Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı öğrencilerin dil eğitimi planlarını koordine ediyor, tavsiye ve yönlendirmelerle öğrencilerin doğru seçimler yapmasını sağlıyor.
Blogger tarafından desteklenmektedir.