MEB DEN YALANLAMA

Öğrencilerin kendi sınıflarında sınava girmelerinin kopyayı teşvik ettiğini' iddia ettikleri yönündeki haberlerin yalan olduğunu açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), "26 Ocak-13 Şubat 2015 tarihleri arasında il müdürleriyle yapılan toplantıda, il milli eğitim müdürlerinin, 'öğrencilerin kendi sınıflarında sınava girmelerinin kopyayı teşvik ettiğini' iddia ettikleri yönündeki haberlerin tamamen asılsız ve uydurma olduğu" bildirildi. 

Bakanlıktan, bugün bir gazetede yer alan TEOG sınavına ilişkin iddialara yönelik açıklama yapıldı. Açıklamada, "26 Ocak-13 Şubat 2015 tarihleri arasında il müdürleriyle yapılan toplantıda, il milli eğitim müdürlerinin, 'öğrencilerin kendi sınıflarında sınava girmelerinin kopyayı teşvik ettiğini' iddia ettikleri haberleri tamamen asılsız ve uydurmadır" ifadesine yer verildi. 

Toplantının TEOG kapsamında yapılan ortak sınavlarla ilgili geri bildirim almak ve sınavın güçlü ve eksik yönlerini tespit etmek amacıyla düzenlendiğine dikkat çekilen açıklamada, MEB'in yaptığı bütün çalışmaları paydaşların görüşüne sunduğuna, olumlu ve olumsuz geri bildirimleri değerlendirdiğine işaret edildi.  

Açıklamada şu bilgilere yer verildi: 
"Hiçbir milli eğitim müdürü, yazılı sınavların öğrencilerin kendi sınıflarından başka bir sınıfta yapılması talebinde bulunmadığı gibi Bakanlığımız tarafından bu yönde hazırlanan bir rapor da mevcut değildir. 

Ayrıca, sınavda cep telefonu gibi teknolojik aygıtların kolayca kullanıldığı iddiası da haberi yapan gazetelerin sınav kurallarından haberdar olmadıklarını göstermektedir. Zira Bakanlığımız tarafından yapılan sınavların tamamında öğretmen ve öğrencilerin sınava cep telefonuyla girmesi yasaktır."haber7

Blogger tarafından desteklenmektedir.