MİLLİ EĞİTİM BAKANI NABİ AVCININ SÖMESTR TATİLİYLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Sömestr tatili ne zaman, kaç gün sürecek. Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği açıklama bugün geldi.15 tatil ne zaman başlıyor tarih. İşte sömestr tatili hakkında detaylı bilgiler... 

Bir televizyon programına konuk olan Milli Eğitim BakanıNabi Avcı sömestr tatilinin 22 Ocak Cuma günü başlayıp 8 Şubat Pazartesi tarihinde biteceğini söyledi. Tatil 16 gün sürecek.

Öğrencilerin merakla beklediği "sömestr tatili ne zaman?" sorusunun cevabını Milli Eğitim Bakanlığı verdi. Bir televizyon programına konuk olan Milli Eğitim BakanıNabi Avcı Uzun zamandan beri konuşulan yarıyıl tatilinin 15 günden 30 güne çıkacağı ve yaz tatilinin iki buçuk aya ineceği iddialarını yanıtladı. 

Bakan Avcı, şu an için böyle bir şeyin söz konusu olmadığını söyledi. 2015-2016 yılının ilk yarısının son ders zili, 22 Ocak Cuma günü öğrenciler ve öğretmenler için çalacak. Yarıyıl tatili, 5 Şubat tarihinde sonlanacak. 5 Şubat tarihi haftasonu tatiline denk geldiği için okullar 8 Şubat Pazartesi günü başlayacak. 

Ödevler tatili engellemeyecek Öğrencilerin sürekli yakındığı sömestr tatilinde verilen ödevler konusuna kayıtsız kalmayan Milli Eğitim BakanıNabi Avcı, çocukları sömestr tatilinde oyun oynamaktan, sokağa çıkmaktan, sinemaya gitmekten alıkoyacak tarzda yoğun ödevler verilmeyeceğini söyledi. 

Avcı,´Öğretmen bana bu kitabı tavsiye etti dönünce de bundan beni sınava alacak´ kaygısıyla değil, gerçekten severek isteyerek okuyacakları kitaplar tabii ki olacak. Bunu söyledik. Göndereceğimiz yazıda da bunları vurgulayacağız." sözlerine ilaveten çocukların yapması gerekenleri ödev olarak değil de kendi içlerinden geldiği gibi yapmasının doğru olacağı, mecburen yapılan işlerin bir kaidesinin olmayacağını ekledi.bugün

Blogger tarafından desteklenmektedir.