E-NABIZ SİSTEMİ OKULLARDA UYGULANACAK

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşçı ile Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Akmercanlar Şirketler Grubu tarafından yaptırılan 32 derslikli Akmercan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin açılışına katıldı. 


Okul bahçesinde Roman mehteran ekibi tarafından karşılanan bakanlar öğrencilerle sohbet ederek okulun yapımıyla ilgili bilgi aldı. Açılış töreninde konuşan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Batı Trakya'dan 14 yaşında Türkiye'ye geldiğini hatırlatarak, "Milletin milli manevi değerlerine çelme takmak, tuzak kurmak isteyenlerin oyunlarını milletin feraseti, Türk Milleti'nin gen yapısı bozdu. 

Çok değil 2008 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi ile ilgili laikliğe aykırı olmakla ilgili açılan dava, şu masadaki görüntü nedeniyle açılmıştır. 

Bu masada değerli hocamızın Kur'an-ı Kerim okuması laikliğe aykırıydı. Bugün geldiğimiz noktada 'laikliğe aykırı mı değil mi' değil, medeniyet konuşuyoruz, gelecek konuşuyoruz. Muasır medeniyet seviyesinin çok üstünde bir Türkiye konuşuyoruz" diye konuştu. 
 E-NABIZ PROTOKOLÜ İMZALANDI 
E-nabız sistemiyle ilgili bilgiler veren Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, sistemin bir anlamda sağlık danışmanı ve vatandaşın sağlık arşivi niteliğinde olduğu söyledi. 

Tüm bilgilerin cep telefonunda yer alacağını kaydeden Müezzinoğlu, uygulamayı okullarda da kullanmak için Milli Eğitim Bakanlığı ile protokol imzaladıklarını söyleyerek, "Okullarda herhangi bir bulaşıcı hastalık tespit edildiğinde Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasındaki bilişim altyapısı sayesinde kontrol altına alınacak. Zaman zaman gribal enfeksiyonlar ya da salgın hastalıklarla karşılaşıyoruz. 

Bir sınıfta grip teşhisi konulan öğrenciyi her anlamda kontrol ederek, hastalığın yayılmaması için tedbir alacağız. Herhangi bir öğrencimize grip teşhisi konduğunda, teşhis hemen Milli Eğitim'e gidiyor, oradan aile hekimine, oradan da Toplum Sağlığı Merkezi'ne iletilecek. Böylece hangi okulda gripli öğrencimiz var bileceğiz. Gribin sınıfa bulaşma ihtimaline karşı hemen burada gerekli tedbirleri alıyoruz. 

Hangi servisle gidiyorsa o servisi kontrol ediyoruz, ailesine destek veriyoruz, dolayısıyla gribin yayılmasını, okulların kapanmasına fırsat vermeden noktasal iletişimi Milli Eğitim'le paylaşacak bir altyapıyı kurduk. Bu sistem dünyanın hiçbir yerinde yok. Bu sistemi Diyanet İşleri Başkanlığı ile Futbol ve Basketbol federasyonlarında da uygulanacak"diye konuştu.MEBPERSONELLERİ

Blogger tarafından desteklenmektedir.