Viewsonic, eğitimin metaverse’ü Universe By ViewSonic ürününü GESS Fuarı’nda tanıttı

Görüntü ve eğitim teknolojileri alanında dünya lideri markaların başında gelen ViewSonic, farklı temalar ve kişiselleştirilmiş avatarlar ile öğrencilerin kendilerini ait hissederek daha çok etkileşim kuracağı, güçlü ve güvenli bir sanal kampüs olan UNIVERSE by ViewSonic’i 24-26 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen GESS Türkiye Eğitim Teknolojileri ve Çözümleri Fuarı’nda eğitim dünyasıyla buluşturdu. 

 
Yüz yüze eğitimin artılarını dijital ortama taşıyan “UNIVERSE by ViewSonic” ve diğer edtech çözümleriyle ilgili bilgi veren ViewSonic Türkiye Ülke Müdürü M. Önder Şengür, “Dijital bir eğitim ekosistemi oluşturmak için ‘Hizmet Olarak Ekosistem’ stratejimizi uygulamaya devam ediyoruz” dedi. 


 
Dünyanın önde gelen görüntüleme ve eğitim teknolojileri üreticisi ViewSonic; dijital bir kampüste etkin öğrenme deneyimleri yaşatarak öğrencilerin başarısını artıran ve öğretmenlerin işlerini kolaylaştıran yeni ürünü “UNIVERSE by ViewSonic” ile GESS Türkiye Eğitim Teknolojileri ve Çözümleri Fuarı’nda öğrenciler, öğretmenler, veliler ve eğitim profesyonelleriyle bir araya geldi. 
 
Eğitim konusunda inovatif teknolojik çözümleriyle yeni bakış açıları ve ürünler sunan marka; metaverse evreninde yer alan sanal kampüste etkin öğrenme ve öğretme deneyimi yaşatan ve daha önce Türkiye’de hayata geçirilmemiş benzersiz UNIVERSE by ViewSonic ürününü, 50 m2’lik stant alanına kurduğu özel deneyim setup’ında tanıttı. 
 
ViewSonic’in ilgi çekici standını ziyaret ederek eğitimin en yeni boyutunu keşfeden katılımcılar, UNIVERSE by ViewSonic ürününün çevrimiçi eğitim sürecini nasıl daha interaktif, etkili ve keyifli kıldığını farklı avatarlar, temalar ve alanlar aracılığıyla deneyimledi. 
 
Değişen eğitim ihtiyaçları ekseninde öğrencilerin odağını ve başarısını çevrimiçi ortamda en yüksek düzeye çıkartmak için tasarlanan ürün, dijital eğitimin geldiği son noktayı ortaya koydu. 
 
Tematik sınıf deneyimini fuara taşıyan ViewSonic standında, sanal bir biyoloji sınıfını deneyimleyen öğrenciler, kan trombositleri ve sinir hücreleri gibi biyolojik yapılarla nasıl etkileşime girebileceklerine şahit oldu. 
 
Odağına ilk olarak biyolojiyi alan ViewSonic, ileriki dönemlerde İngilizce, matematik, coğrafya ve tarih gibi konulara dayalı tematik odalar da oluşturmayı planlıyor. 
 
“UNIVERSE by ViewSonic sayesinde online eğitim artık tek yönlü olmayacak” 
 
 Online eğitimi artık sadece öğretmenlerin ders anlattığı, öğrencilerin de pasif bir şekilde dinlediği tek yönlü bir eğitim anlayışından çıkaran UNIVERSE by ViewSonic’in sektörde sunduğu benzersiz avantajları aktaran ViewSonic Türkiye Ülke Müdürü M. Önder Şengür, “Türkiye’de ilk kez hayata geçirilen metaverse eğitim evreni UNIVERSE by ViewSonic, anlatım ve tartışma modları ile özel ve grup sohbetleri gibi özellikler sunuyor. 
 
Ürünün rahat ve güvenli bir şekilde sağladığı interaktif ortam öğrencilerin öğretmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla aralarında anlamlı bağlantılar kurmasını sağlıyor. 
 
Ayrıca amfi alanları gibi ana öğrenme mekanları, teneffüs alanları, farklı toplantı odaları gibi birçok etkileşimli alan sunan sanal kampüs online eğitimi interaktif bir hale getiriyor” açıklamasında bulundu.  
 
“Dijital bir eğitim ekosistemi oluşturmak için çalışıyoruz” 
Edtech sektörüne yeni bir boyut kazandırmaktan UNIVERSE by ViewSonic ürününü GESS’de kitlesiyle buluşturmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Şengül; “Edtech sektöründe bir ilk olan UNIVERSE by ViewSonic; Öğrenme Araçları Birlikte Çalışabilirliği (LTI) ve Canvas ve Blackboard gibi farklı Öğrenme Yönetim Sistemleri (LMS) özelliklerine sahip. Güçlü server altyapımız, özel eklemeler veya uyarlamalara açık bir yazılımımız var. 
 
UNIVERSE, Android, Apple ve Windows cihazlara program yükleyerek çalıştırılıyor. Hiçbir ek aksesuar gerektirmediği gibi, bağlantı başına yalnızca 500Kbps harcayarak çoğu video konferans platformundan daha düşük gereksinimlere ihtiyaç duyuyor. 
 
Dijital ders içerikleri ve interaktif ekranlar sunan myViewBoard ile birlikte kullanıldığında daha da etkin hale gelen ürünün Android ve MacOS sürümlerini de yakın gelecekte eğitim dünyasıyla paylaşacağız” dedi. 
 
ViewSonic’in dijital bir eğitim ekosistemi oluşturmak için "Hizmet Olarak Ekosistem (EaaS)" stratejisini uygulamaya devam ettiğini de belirten Şahin sözlerini şöyle tamamladı: “Eğitimde dijitalleşmenin arttığını görüyor olsak da kullanılan teknolojinin mümkün olandan tam olarak yararlanamıyor. 
 
UNIVERSE, öğrencilerin ve öğretmenlerin çevrimiçi öğrenme deneyimlerini geliştirmek için en son ve en yenilikçi teknolojilerden yararlanan çözümlere erişmelerini sağlıyor.” 
 
Fuarda ViewSonic, eğitimcilere dijital öğrenim için sağladığı diğer çözümleri, ViewSonic Originals’ın önceden hazırlanmış çeşitli dijital ders içeriklerinin yanı sıra en yeni ViewBoard interaktif ekranları ve myViewBoard yazılım paketlerini de katılımcılara tanıttı. 
 
Yoğun ilgiyle karşılanan etkinlikte katılımcılar, farklı senaryolarda en yeni eğitim teknolojileri çözümlerini deneyimleme fırsatı buldu.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.