Mesleki Ve Teknik Anadolu Liselerine İstihdam Fırsatı

Teknoloji sektörüne donanımlı ve nitelikli genç yetenekler kazandırmayı misyon edinen GTech hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi. 
 

GTech; YASAD ve İstanbul Kalkınma Ajansı desteğiyle başlatılan Melyaz Projesi’nde yer alarak Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri’nde Bilişim Teknolojileri alanında eğitim gören gençlerin gelişime destek oluyor.
 
 Finansal Teknolojiler ve Analitik konularında hem yurt içi hem de yurt dışındaki müşterilere katma değerli çözümler ve ürünler sunan GTech; yazılım sektörüne nitelikli iş gücü sağlamaya devam ediyor.  
 


GTech; 22 yıldır müşterilerinin dijital dönüşümlerine liderlik ederken içinde bulunduğu sektörü geliştirmeyi ve yetkin insan kaynağı sorununa çözüm yaratmayı sorumlulukları arasında görüyor. Bu amaçla 8 yıldır GTech Akademi’de verdiği eğitimler ile üniversiteden yeni mezun gençleri sektöre hazırlıyor. 
 
Sektörün ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda kendilerini geliştiren gençler GTech Akademi’den mezun olur olmaz iş hayatına adım atıyor.  GTech, son olarak bu sosyal sorumluluk açılımına bir yenisini daha ekleyerek Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) ve İstanbul Kalkınma Ajansı desteğiyle başlatılan Melyaz Projesi’nde yer alıyor.  
 
Meslek Liselerinde Yazılım Eğitiminin Hami Yazılım Firmaları ile Desteklenmesi Projesi (Melyaz), bilişim teknolojileri alanlarında eğitim gören gençlerin teknik kabiliyetlerini yazılım sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda geliştirmeyi hedefliyor. 
 
Yazılım sektöründe artan nitelikli işgücü ihtiyacını düzenli olarak karşılamayı amaçlayan proje; teknik liselerin yenilikçi eğitimler ve uygulamaların yapıldığı merkezler haline gelmesi için yazılım sektörünü bir araya getiriyor. Melyaz Projesi; 20 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini 20 hami yazılım firması ile eşleştiriyor. 
 
Proje kapsamında hami firmalar arasında yer alan GTech; 11. sınıf öğrencilerinin okuduğu müfredatın zenginleştirilmesine ve 12. sınıf öğrencilerine zorunlu staj imkânı sağlayarak gençlerin mezun olduklarında iş hayatına hazır hale gelmelerine katkıda bulunuyor. 
 
GTech bu proje ile gençlerin yetkinliklerini geliştirirken aynı zamanda istihdam edilmelerine de destek sağlıyor. Şirketlerin sürdürülebilirliği ve rekabet üstünlüğü için dijital dönüşümün kaçınılmaz olduğunu söyleyen GTech Kurucu Ortağı ve CEO’su Mine Taşkaya; “Ancak bu talebi karşılayacak nitelikli insan gücü ne yazık ki tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yeterli değil. Sektörümüzün bu açığına çözüm olarak 8 yıldır GTech Akademi ile üniversite öğrencilerini sektöre hazırlıyor, geleceğin teknik liderlerini yetiştiriyoruz. 
 
Şimdi ise YASAD’ın İstanbul Kalkınma Ajansı iş birliğiyle başlattığı Melyaz Projesine katılarak meslek lisesi öğrencilerimizin elinden tutuyoruz. Bu projeyi, hem meslek liselerinin gelişimi hem de sektörümüzün nitelikli eleman ihtiyacına kaynak sağlaması açısından çok değerli buluyorum. 
 
Melyaz projesi ile teknoloji sektöründe çalışmayı hedefleyen gençlerimiz okulda aldıkları akademik eğitimin üzerine sektörün ihtiyaç duyduğu yeni nesil teknolojileri uygulamalı olarak öğrenme fırsatı yakalayacak böylece kariyer hayatlarının başlangıcında iş akış süreçlerine hızla adapte olabilecekler. 
 
Uzman kadromuz ile bu deneyimimizi genç yeteneklere aktarmak için sabırsızlanıyoruz,” dedi. 
 
Melyaz projesi kapsamında eşleştikleri Atatürk Çağdaş Yaşam Çok Programlı Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden GTech ekibi, okul yetkililerleri ile bir araya gelerek proje detaylarını ve öğrencilere kariyerleri için destek olabilecekleri bütün konularını görüştüler.   
 
GTech Hakkında: 
2000 yılında kurulan GTech, farklı iş alanlarında uzmanlaşmış ve teknolojiyi yakından takip eden danışman kadrosuyla, müşterilerine dijital dönüşüm süreçlerinde katma değerli ürünler ve hizmetler sunmaktadır. 
 
Müşteri odaklı yaklaşımı, verinin her katmanı ve her alanı üzerinden edindiği bilgi ve derin saha tecrübesi ile GTech, Finansal Teknolojiler ve Analitik çözümleri olmak üzere 2 ana başlık altında uçtan uca hizmetlerini sunmaktadır. 
 
Analitik alanında; Büyük Veri, İleri Analitik, Yapay Zeka, Veri Ambarı, İş Zekası, Veritabanı, Bütçe Planlama ve Finansal Konsolidasyon (EPM) hizmetleri yer almaktadır. 
 
Finansal teknolojiler alanında ise; uçtan uca bir bankanın bütün finansal servis ihtiyaçlarını karşılayan Symphony Banking (Ana Bankacılık Çözümü), Symphony Lending (Tüketici Finansmanı), Symphony Digital (Dijital Bankacılık Çözümü), Symphony API GATE (API ve Açık bankacılık yapısı) Magic Reports (Yasal Raporlama Çözümü), Smartbank (İleri Analitik Çözümü, Profit 4.0 (Kârlılık Analizi Çözümü) ve Moody’s Analytics Risk Yönetimi çözümlerini sağlamaktadır. İstanbul merkezli olarak faaliyetlerini yürüten GTech, Ankara ofisi ile kamu ve İç Anadolu’daki müşterine de yakından hizmet sağlamaktadır. 
 
Uzun süredir Avrupa ve İngiltere’deki müşterilerine hizmet veren GTech, 2022 yılında Dubai ofisini açarak Körfez Bölgesi, Güney Asya ve Afrika’ya da hizmet vermeye başlamıştır.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.