Geleceğin minik mucitleri robotlarla tanıştı

Systemair’in ev sahipliğini üstlendiği çocuklara özel “Robotlarla Tanış” etkinliği, Türkiye’nin ilk bağımsız FRC takımı Cymurghs ortaklığıyla gerçekleşti 
 

İklimlendirme teknolojilerinin öncü şirketi Systemair, Türkiye’nin ilk bağımsız FRC takımı Cymurghs ile “Robotlarla Tanış” etkinliğine imza attı. 
 
Geleceğin dünyasında öne çıkan robotlar ile geleceği şekillendirecek olan bugünün çocuklarını bir araya getirmeyi hedefleyen Systemair, Dilovası’ndaki fabrikasında özel bir etkinlik düzenledi. 


 
Çocuklar, etkinlikte kendilerini ve becerilerini keşfetmenin yanı sıra Hacettepe Üniversitesi proje takımı CERVOS ile kartondan uydu yaparak eğlenceli anlar yaşadı. 
 
 Global iklimlendirme devi Systemair, dünyanın dört bir yanına ulaştırdığı teknolojilerinin yanı sıra organize ettiği etkinliklerle de fark yaratıyor. 
 
Şirket son olarak ülkemizin 11 farklı şehrinden bir araya gelen Türkiye’nin ilk öğrenci tabanlı FRC takımı Cymurghs ortaklığında keyifli bir çocuk etkinliği hayata geçirdi. Etkinlikte, aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği lisans öğrencileri tarafından kurulan CERVOS takımı da yer aldı. 
 
 Teknolojinin bilgilendirici ve keyifli yönünü keşfettiler 
Geleceği değiştirebilecek asıl gücün çocuklar ve gençler olduğuna inanan Systemair, dün ve bugünün köklü mirasını arkasına alarak daha iyi bir gelecek için çalışmalarını sürdürüyor. 
 
Bu amaçla Dilovası’nda yer alan yeni nesil fabrikasında Cymurghs ortaklığıyla “Robotlarla Tanış” etkinliğini düzenleyen şirket, yeni dünyanın vazgeçilmez teknolojileri arasında yer alan robotlar ile çocukları bir araya getirerek keyifli ve öğretici bir organizasyona imza attı. 
 
Etkinliğe katılan çocuklar, uzay ve havacılık alanında başarılı işlere imza atan Hacettepe Üniversitesi CERVOS takımıyla kartondan uydu yapma deneyimini yaşayarak teknolojinin bilgilendirici ve keyifli yönüyle de tanıştı.  
 
Geleceğin mühendislerine desteklerini sürdürüyor 
Başarılı öğrencilerin ve geleceğin mühendis adaylarının yanında yer alarak Türkiye’nin genç yeteneklerinin önünü açmayı hedefleyen şirket, etkinliğin ortağı olan Türkiye’nin ilk bağımsız FRC takımı Cymurghs’u uzun zamandır destekliyor. 
 
Üç sezonda toplam 9 farklı ödül alarak büyük bir başarıya imza atan takım, Systemair’in de katkılarıyla çok sayıda prestijli ödülü hanesine yazdırmaya devam ediyor.  
 
Systemair ve Systemair Türkiye Hakkında:  
Gerald Engström tarafından 1974 yılında İsveç’te kurulan global iklimlendirme devi Systemair, dünya çapında başta klima santralleri olmak üzere fanlar, hava dağıtım ekipmanları, hava perdeleri ve soğutma ürünleri alanında üretim yapıyor. Systemair; Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika, Orta Doğu, Asya ve Güney Afrika olmak üzere toplam 54 ülkede faaliyet gösteriyor, 
 
29 fabrikasında üretim yapıyor ve toplam 6 bin 500 kişiye istihdam sağlıyor. Global iklimlendirme devi Systemair, ismini faaliyet alanı olan Havalandırma, Soğutma ve Klima kelimelerinden alan Türk firma HSK’nın yüzde 90 hissesini 2012 yılında satın aldı.
 
 Fabrikalar, alışveriş merkezleri, havalimanları, şehir hastaneleri, endüstriyel tesisler gibi dev projelerin iklimlendirmesini sağlayan Systemair Türkiye’nin ürün gamında; klima santralleri, fanlar, hava dağıtım ekipmanları, hava perdeleri ve soğutma ürünleri yer alıyor. 
 
Systemair’ın, Dilovası Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde 2018 yılında yaklaşık 28 bin metrekare alan üzerinde kurduğu fabrikası, Türkiye’nin “Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik” anlamına gelen LEED Gold Sertifikası’na sahip ilk klima santrali fabrikası unvanına sahip. 
 
Temel misyonu “mekânların iç hava kalitesini artırıp insanlara temiz hava sağlamak” olan Systemair Türkiye, bu hizmeti sunduğu tüm cihazlarını Dilovası’ndaki fabrikasında üretiyor. 
 
Türkiye’de klima santralleri sektöründe yaklaşık son 10 yıldır pazar lideri olan Systemair, yeni fabrikasıyla yılda 4 bin 500 adet klima santrali üretebilecek kapasiteye sahip. Otomasyonlu klima santralleri alanında da Türkiye pazar lideri olan Systemair, Türkiye’de bu hizmeti fabrika çıkışı olarak sağlayabilen sayılı firmalardan biri. 25’ten fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren Systemair Türkiye, aynı zamanda şirketin global arenada 9 teknik merkezinden biri olarak yeniliklere öncülük ediyor. www.systemair.com.tr

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.