NN IT HUB tersine beyin göçü ile başarılı gençlere fırsat sunuyor

NN Hayat ve Emeklilik, “NN IT HUB” ile Türkiye’deki tersine beyin göçüne destek veriyor.
 

Program kapsamında, uluslararası bir şirkette çalışma fırsatına sahip olmak isteyen gençlere, Türkiye’de yaşamaya devam ederken, yurtdışına uzaktan çalışma imkanı sunuluyor. 
 


NN Romanya ile başlatılan projeye, NN Çekya dahil oldu. Dünyanın köklü sigorta ve yatırım yönetimi şirketlerinden NN Group bünyesinde faaliyet gösteren NN Hayat ve Emeklilik, yurtdışında kariyer yapmak isteyen gençlere Türkiye’de kalıp uluslararası bir şirkette uzaktan çalışma fırsatı sunuyor. 
 
NN Group’un uluslararası projesi NN IT HUB, Türkiye’nin bilgi teknolojileri alanında başarılı gençlerine, faaliyet gösterdiği ülkelerdeki şirketlerinde kariyer imkanı sağlıyor. 
 
NN Group’a bağlı farklı ülkelerdeki iş birimlerinin dahil olduğu program kapsamında, beş genç yetenek ile başlayan program farklı pozisyon ve ülkelerin de dahil edilmesiyle büyüyerek devam edecek. 
 
Ülkemizin başarılı gençlerinin Türkiye’de kalmasına destek oluyoruz  
NN Hayat ve Emeklilik İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Hong-Wha Ling, odaklandıkları iki önemli konunun topluma katkı ve dijitalleşme olduğunu belirterek, “Hayata geçirdiğimiz NN IT HUB projesi, günümüz pandemi koşullarına uygun olarak gençlere çalışma fırsatı sunarken bir yandan da Türkiye’nin teknoloji alanında başarılı gençlerinin ülkemizde kalmasına destek veriyor. Böylece hem topluma katkı sağlama hedeflerimizi sürdürüyor hem de gerek şirketimiz gerekse sektörümüzün dijitalleşme misyonuna hizmet ediyoruz. 
 
Gençlerimiz yurtdışı kariyer hedeflerine ulaşma imkanı elde ederken, esnek çalışma saatleri, eğitime devam etme olanakları, dünyadaki en yeni teknolojiler ve çözümlerle ilgili çalışma gibi ayrıcalıklara da sahip olabiliyor. Şu anda iki ülke ile devam ettirdiğimiz projenin diğer firmalara örnek olacağına da inanıyoruz” dedi.  
 
NN Hayat ve Emeklilik Hakkında:
NN Hayat ve Emeklilik, 18 ülkede faaliyet gösteren ve birçok Avrupa ülkesinde ve Japonya'da güçlü bir varlığı bulunan uluslararası bir sigorta ve yatırım yönetimi şirketi olan NN Group'un bir parçasıdır. 
 
Grup, tüm çalışanları ile yaklaşık 17 milyon müşteriye emeklilik, sigorta, yatırım ve bankacılık hizmetleri sunmaktadır. NN Group; Nationale - Nederlanden, NN, NN Yatırım Ortakları, ABN AMRO Sigorta, Movir, AZL, BeFrank ve OHRA'yı içermektedir. 
 
NN Group, Euronext Amsterdam'da (NN) işlem görmektedir. Şirketin Türkiye’deki tarihçesi, 4 Aralık 2008 tarihinde NN Group’un (eski ünvanıyla ING Group) OYAK Emeklilik A.Ş.’nin %100 hissesini satın almasıyla başlamıştır.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.