Eğitimin yeni adresi metaverse

Teknolojideki yeni gelişmeler iş ve özel hayatı olduğu gibi eğitim dünyasını da dönüştürüyor. 
 

VR ve metaverse teknolojileri online eğitimin geleceği olarak görülüyor. 
 

Yerli online eğitim ve iletişim platformu Vedubox, eğitimi sanal gerçeklikle birleştiren çözümler sunuyor.  
Sanal öğrenme eğilimi, eğitimin sadece sınıflarda, okullarda, toplantı salonlarında veya ofislerde gerçekleştirilme zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. 
 
Tek platform üzerinden online eğitim ve iletişim çözümleri sunan Vedubox eğitim, toplantı ve etkinlikleri meta evrene (metaverse) taşıyor. 
 

Yerli platform, vedubox bilgisayar veya telefon ekranlarından canlı derslere katılan kullanıcıları VR (virtual reality-sanal gerçeklik) gözlük ile sanal sınıf ortamına dahil ediyor. 

 
Fiziksel sınıflarda kullanılan kaynak ve materyallerin online eğitimlerde de kullanılmasını sağlayan Vedubox, eğitimleri daha etkili ve eğlenceli hale getiriyor.  
 

Eğitimde VR ve metaverse çağı 

 
Eğitimin daha erişilebilir ve mobil hale gelmesi için dijital gelişmeleri yakında takip ederek Vedubox’a entegre ettiklerini söyleyen Vedubox Genel Müdürü Bilgin Yazar, “Eğitim sektöründeki teknolojik yenilikleri yakından takip ediyoruz. 
 
Her kullanıcı profiline ve eğitim içeriğine uyum sağlayabilen esnek ve güncel yapısıyla Vedubox günümüzün online eğitim ihtiyaçlarının tamamını karşılıyor. Online eğitimin ülkemizde ve dünya çapında daha fazla benimsenmesi için yenilikçi adımlarla ilerliyoruz. 
 
Bu kapsamda VR ve metaverse konularıyla ilgilenen yatırımcılar, girişimciler ve uzmanlar ile ortak projeler geliştirerek eğitimin geleceğini birlikte tasarlamayı hedefliyoruz.” dedi. 
 
Her yer ofise veya sınıfa dönüşebilir 
Yüzde yüz bulut teknolojisine sahip Vedubox yazılım, donanım ve teknik destek gibi ek masraflara ihtiyaç duymayan, kullanıma hazır online iletişim ve eğitim altyapısı sağlıyor. 
 
Bilgisayar, tablet ve akıllı telefondan giriş yapılabilen platform yenilikçi yapısıyla LMS (eğitim yönetim sistemi), sanal sınıf, sanal ofis, takvim, ders yönetimi, soru bankası, sınav sistemi, kütüphane ve raporlama gibi özellikler içeriyor. 
 
Eğitimlere sınırsız sayıda doküman, video, link, embed kod, test, Scorm, artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik ve etkileşimli video yüklenebiliyor. Sistemi kullanmaya başlamadan önce ve kullanım süresince 7/24 teknik destek sağlanıyor.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.