Türkiye’nin On Başarılı Genci Aranıyor

Genç Liderler ve Girişimciler Derneği’nin (JCI) dünya çapında 1981 yılından bu yana düzenlediği, “Ten Outstanding Young Persons of the World”ün Türkiye ayağı olan “TOYP – Türkiye’nin 10 Başarılı Genci” programında başvurular 10 Eylül 2021’de bitiyor. 
 

Türkiye’nin 10 Başarılı Genci projesi, başarılı gençlerin çalışmalarını görünür kılmayı, onları daha duyarlı ve aktif vatandaş olmaları yönünde teşvik etmeyi amaçlıyor. 
 
Kendi kategorisinde fark yaratan adaylar, her yıl Kasım ayında düzenlenen ödül töreninde uluslararası geçerliliği olan TOYP Ödülünün sahibi olacak. 


 
Bu yıl 27.’si düzenlenecek olan yarışmada 10 farklı kategoride “Türkiye’nin 10 Başarılı Genci”, alanında uzman jüri komitesi tarafından seçilecektir. 
 
Şafak Pavey, Burçin Mutlu Pakdemir, Gözde Durmuş, Utkan Demirci, Ahmet Kuzubaşlı, Canan Dağdeviren, Arın Namal, Hasan Alanyalı ve Hilmi Volkan Demir gibi isimlerin ülkemize “TOYP Dünya Birinciliği” kazandırdığı projede seçilen gençler başarılarını “TOYP Dünya Finali” ne taşıma şansına sahip olacaktır. 
 
TOYP aday başvuruları 10 Eylül 2021 tarihine kadar https://toyp.org.tr/ web adresinden online başvuru bölümünden doğrudan yapabileceği gibi, doldurdukları başvuru formunu e-posta ile basvuru@toyp.org.tradresine göndererek de gerçekleştirebilir.  
 
TOYP Başvuru Şartları: 
 TOYP değerlendirmeleri 10 farklı kategoride yapılmaktadır. 18–40 yaş arasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes seçtiği bir kategoride başvuru yapabilmektedir. 
 
1. İş Dünyası, Ekonomi ve/veya Girişimcilik 
2. Siyaset, Hukuk ve Kamu Yönetimi 
3. Bilimsel Önderlik 
4. Kültürel Başarı 
5. Çevre Korumacılığı ve Ahlaki Önderlik 6. İnsan Haklarına, Çocuklara ve Dünya Barışına Katkı 
7. İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Hizmet 
8. Fen ve Teknik Gelişme 
9. Kişisel Başarı 10. Tıbbi Yenilik ve Buluşlar Adaylar aynı proje ile sadece bir kategori için başvuruda bulunabilirler. 
 
Ancak farklı bir proje ile ayrı bir kategoriye başvurmak ayrıca mümkündür. Başvuru formu, www.toyp.org.tr web sitesinden indirilmelidir. Başvurunun geçerli sayılması için formdaki dört sorunun tam olarak cevaplanması gerekmektedir. 
 
Başvuru formuna bir adet vesikalık fotoğraf eklenmelidir. Başvuru içeriğini zenginleştirici dokümanlar başvuru formuna ayrıca eklenebilir. TOYP 2021 yılı başvuruları 10 Eylül 2021 tarihinde sonlanacaktır.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.