Gebkim mtal Öğretmenleri geleceğin teknolojilerini yerinde öğreniyor

GEBKİM Vakfı ve Kompozit Sanayicileri Derneği işbirliği ile düzenlenen kompozit eğitimlerinin üçüncüsü teknik tekstil ürünleri hakkında gerçekleştirildi.
 

GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri bu kez Telateks A.Ş.’nin hızla büyüyen bölümü METYX Composites’in İstanbul Tuzla’daki üretim tesisindeydiler. 
 


 Kompozit malzemeler, hammaddeler, ürünler ve sanayideki kullanım alanlarına yönelik gerçekleştirilen eğitimler ile fabrika ziyaretleri yanında online eğitimler de devam ediyor. 
 
Kompozit sanayinde faaliyet gösteren firmaların sektördeki ana hammaddeler ve üretim süreçleri hakkında GEBKİM MTAL öğretmenleri ile bilgi ve uzmanlıklarını paylaştıkları eğitimlerin üçüncüsü METYX’de gerçekleştirildi. 
 
Hizmet verdiği sektörler arasında denizcilik, otomotiv, ulaşım, rüzgar enerjisi, inşaat ve mimari uygulamalar, altyapı, spor ve eğlence endüstrileri bulunan METYX Composites, Türkiye’deki iki fabrikasının yanı sıra Macaristan ve ABD’de üretim yapıyor. 
 
GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hakan Çelik ve GEBKİM MTAL öğretmenleri; kompozit malzemeler, cam elyaf ve karbon elyaf yanında sanayide geniş bir kullanım alanı bulunan teknik tekstil ürünleri hakkında şirket yetkililerinden bilgiler aldılar. 
 
Günümüzde otomotiv, havacılık, savunma sanayi, enerji gibi sektörlerde çığır açan uygulamalara imkan veren kompozitleri yakından tanıma fırsatı da buldular. 
 
GEBKİM MTAL’nin daha önce Turkuaz Polyester, Ece Boya ve Şişecam’da gerçekleştirilen eğitimleri, kompozit malzemenin iki ana hammaddesinden biri olan bağlayıcı malzemeler (Reçineler) ve takviye hammaddelerin en büyük grubu olan cam elyaf üzerine düzenlenmişti. 
 
Mesleki eğitimin sanayi ile yakın işbirliği halinde gerçekleşmesinin hedeflendiği eğitimlerin, ilerleyen günlerde fabrika ziyaretleri ve online olarak devam etmesi planlanıyor.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.