8 Bin Takim Arasinda En İyi İlk 3’e Girdiler

Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi robotik takımı “Integra-3646”dünyanın en prestijli yarışmasında yine tarih yazdı.


 “Integra-3646”Houston’da düzenlenen 70 ülkeden yaklaşık 30.000 öğrencinin yarıştığıFRC Dünya Şampiyonasında 8 bin takım arasında en iyi 3 takımdan biri oldu. 

Bu yıl “Uzay” konusunun ele alındığı yarışmada öğrenciler temsili uzay kargo aracına ve roketlere kargoları yerleştirmeyi hedeflediler. Houston’da düzenlenen FRC Dünya Şampiyonasında Galileo Division Şampiyonluğunu alan, Einstein Field'de ülkemizi şimdiye kadar temsil eden tek Türk takımı olan ve Dünya Şampiyonası Chairman’s Award Finalist'i ödülünü kazanan INTEGRA-3646 yine bir ilke imza attı.

17 kişilik takımın12’sinin kız öğrencilerden oluşturduğu Integra-3646, bu yıl #girlsfirst sloganı ile kız öğrencilerin de her alanda başarılı olabileceği inancıyla çalışarak tarih yazdı. 

 Bahçeşehir Koleji robotik takımı , FIRST Vakfı tarafından 1992 yılından bu yana ABD’de düzenlenen ve dünya çapında lise robotik takımlarının katıldığı FIRST Robotics Competition’da (FRC) her yıl olduğu gibi bu yıl da başarıyla mücadele ederek 8 bin takım içerisinde ilk 3’e girmeyi başardı. 

Kuyu köpeğin kurtarılmasında da aktif rol oynayan, Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi robotik takımı INTEGRA 3646, 2016 yılında katıldığı New York City Bölgesel Turnuvası’nda “Chairman’sAward”u kazanarak, bu ödülü kazanan ilk Türk takımı oldu.

2017 yılında ise INTEGRA 3646, 4000 takımın katıldığı FIRST RoboticsCompetition’da bir ABD’li ve bir Avustralyalı takım ile en başarılı ilk üç takım arasına girerek “Chairmans’sAward Finalist” unvanı ile ülkemize döndü.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.