Schneider Electric GoGreen in the City Yarışması ile Gençleri Geleceği Tasarlamaya Davet ediyor

SchneiderElectric,daha akıllı, daha verimli ve daha sürdürülebilir şehir fikirleri için GoGreen in the City yarışmasını 9. kez gerçekleştiriyor. 

 Yarışma kapsamında her yıl binlerce üniversite öğrencisi sürdürülebilir bir gelecek için fikirler üretiyor ve bunları SchneiderElectric uzmanları ile geliştirme fırsatı yakalıyor. 

 Son başvuru tarihi 25 Mayıs 2019 olan yarışmanın finali,2-3 Ekim 2019'da Barselona'da gerçekleştirilecek. Enerji yönetimi ve otomasyonda dünya çapında uzman olan Schneider Electric’in üniversite öğrencilerini sürdürülebilirlik odaklı fikirlerle geleceği tasarlamaya teşvik etmek üzere düzenlediği GoGreen in the City yarışmasınin finali bu yıl 2-3 Ekim tarihlerinde, Barselona'da gerçekleştirilecek.

Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler için son başvuru tarihi ise 25 Mayıs 2019. 

SchneiderElectric uzmanları ile dünyanın önde gelen sektör liderlerinin rehberliğinde bu sene dokuzuncusu düzenlenen GoGreen in the City 2019’da,Dijital Ekonominin Güçlendirilmesi alanındaki zorluklar ve fırsatlara dair cesur fikirler yarışacak. 

Her sene olduğu gibi bu sene de katılımcı öğrenciler bir iletişim ağı kurma ve sektör uzmanlarından mentorluk alma şansı yakalayacaklar. Yarışmanın kazananları ise SchneiderElectric'te çalışma fırsatı elde edecekler. 

Yarışmanın, SchneiderElectric’in sürdürülebilirlik BM Sürdürülebilir Gelişme Hedefleri (SDG) ile ilgili taahhütleri doğrultusunda hazırlanan kategorileri ise şu şekilde;“Geleceğin Binaları”, “Geleceğin Tesisleri”, “Geleceğin Şebekeleri” ve “Sürdürülebilirlik ve Enerjiye Erişim”. 

Ayrıca katılımcı takımların akredite işletme, mühendislik, fizik, bilgisayar, matematik ve diğer bölümlerde eğitimini sürdüren iki öğrenciden oluşması gerekiyor. 
Bunun yanı sıra öğrencilerin yarışma boyunca aynı ülkede veya bölgede olmaları da ön koşul olarak sunuluyor. SchneiderElectric’in önem verdiği konulardan biri de cinsiyet eşitliği. Bu doğrultuda ise her takım Çeşitlilik ve Katılımı teşvik ilkelerine uygun olarak en az bir kadın üye barındırmak zorunda. 

SchneiderElectric İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı Olivier Blum,GoGreen in the City 2019 hakkındaşunları ifade etti; “Bugünün gençleri, kendileri için daha parlak bir gelecek inşa etme anlamında çeşitli zorluklarla karşı karşıyalar. 

Sürdürülebilir bir gelecek yalnızca gençlere fırsat verilmesi ve inovasyonun arkasındaki itici güç olmalarına yardım edilmesiyle mümkündür. GoGreen in the City'nin daha iyi bir gelecek için fikirler geliştiren öğrencilere yönelik bir platform haline gelmesinden gurur duyuyorum.”  

GoGreen in theCity’e ilgi giderek büyüyor 

GoGreen in the City 2018’e 163 ülke ve 3.000 üniversiteden yaklaşık 24.000 yenilikçi öğrenci katıldı ve katılımcıların %58’i kadınlardan oluştu. Bu sene de benzer bir şekilde yarışmayagüçlü bir katılım bekleniyor. 

GoGreen in the City2018 global finalistleri olan Cezayir,PanAfricanÜniversitesi, Su ve Enerji Bilimleri Enstitüsü'nden ZvirevoChisadza ve TariroCynthiaMutsindikwa geçen bir yıl içindeki deneyimlerinin onlar için yeni fırsatlar yarattığını vurguladılar.Cynthia; “Benim GoGreen in the City 2018 yarışması maceram harika bir deneyimdi. 

Her şey küçük bir fikir olarak başladı ancak SchneiderElectric'tenmentorlarımın yardımıyla büyüdü ve dünya çapında açlık ile mücadele açısından önem kazandı,”şeklinde deneyimini paylaşırken, Zvirevo ise şunları ifade etti; “Yarışma sayesinde SchneiderElectric uzmanları ile güçlü iletişim kurduk ve sürdürülebilirlik ile ilgili zorluklar hakkında deneyim kazandık.”

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.