Dünyanın İlk Endüstri Mühensiliği Hackaton Etkinliği Producthon Başlıyor

Türkiye çapında tüm endüstri mühendisliği üniversite öğrencilerinin katılımına açık olan Producthon etkinliği başlıyor. 


Dünyanın ilk endüstri mühendisliği hackaton’u Producthon için son kayıt tarihi 1 Producthon, online eğitim, eğitimde öğrenilenlerle kod yazmadan ürün geliştirerek yarışmaya katılım ve iş dünyasına özel ürün üretme olmak üzere üç adımda gerçekleştirilecek. 

Birinci aşamada Producthon.com üzerinden ön kayıt yapan öğrenciler, online eğitim sürecine dahil olacak, başarılı olanlar sertifika almaya hak kazanacaklar ve eğitimde öğrendikleri ile kod yazmadan ürün geliştirecekler. 

İkinci aşamada en başarılı ürünü geliştirenler Producthon ana etkinliği hackaton’a bireysel ya da ekip olarak katılacaklar. Tüm gün süren etkinliğin bitiminde başarılı projeler ödüllendirilecek. 
Projenin üçüncü aşamasında ise öğrenciler, sunulan firmaların ihtiyaçlarını öğrenip, onlara özel ürün geliştirecekler, firmaların yarışmalarına katılacaklar. 

Endüstri Mühendisliğim Platformu ve Octopod iş birliği ile hayata geçirilen hackaton etkinliği ile geleceğin mühendisleri, kodlama bilgisi gerekmeden ürün geliştirmeyi öğrenip yeni bir uzmanlık edinecek, hem de sertifika ve ödüller kazanacaklar. 

Detaylı bilginin ve eğitim videolarının yer aldığı www.producthon.com web sitesi üzerinden yapılan kayıtlar, 1 Şubat 2019 tarihine kadar devam ediyor olacak. 

Proje ile üniversite sanayi iş birliklerini farklı bir boyuta taşımak istediklerini belirten Octopod Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Balo, “projeyi, Endüstri Mühendisliğim Platformu ile doğrudan piyasada kullanılabilecek, gelir getirici ve katma değer üreten sonuçlar elde edecek şekilde kurguladık. 

Bu nedenle projemiz, sadece eğitim verip bilgi vermek odaklı değil. Öğrenciler hem öğrenecek, hem gerçek müşterilerin gerçek ihtiyaçları için çözüm üretecek, hem de kendilerine gelir elde etme fırsatları yakalayacaklar” dedi. 

Öğrenciler, proje bitiminde geliştirdikleri ürünleri Octopod ürün satış platformu Octopodyum’a konulması için onaya sunulup, iş dünyasının beğenisine de açabilecekler.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.