Trafikte Çocuk Güvenliği için biraraya geldiler

Trafik Hayattır! platformutarafından Emniyet Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyladüzenlenen Trafikte Çocuk Güvenliği Zirvesi, 9 Mayıs 2018 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nunda konuşmacı olarak katıldığı zirvede Trafik Hayattır! platformudanışmanlarından Prof. Dr. Üstün Dökmen, trafikte çocuk güvenliği konusunda katılımcıları bilgilendirdi. 

Trafikte güvenlik bilincinin toplumun her kesiminde oluşması amacıyla çalışmalarını sürdüren Trafik Hayattır! platformu tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen ‘Trafikte Çocuk Güvenliği Zirvesi’, Emniyet Genel Müdürlüğü katkılarıyla 9 Mayıs 2018 günü Ankara Sheraton Otel’de düzenlendi. 
Trafik Haftası kapsamında gerçekleştirilecek zirvede, açılış konuşmasını İçişleri Bakanı Süleyman Soylukonuşma yaptı. Trafik Hayattır! platformunun 2016 yılından bu yana trafikte çocuk güvenliği konusunda danışmanı olan Prof. Dr. Üstün Dökmen de zirvede, trafikte çocuk güvenliği için anne ve babaların bilinçlendirilmesi, çocuklara trafikte ve pek çok alanda sınır koymanın sonuçları, sağlıklı anne, baba ve çocuk etkileşimi konularında bir sunum yaptı. 

Zirvede Radyo Trafik Genel Yayın Yönetmeni Cezayir Doğanmoderatörlüğünde, Trafik güvenliği uzmanı Mert İntepe ve Uzman Psikolog Deniz Bayel ile bir söyleşi yapıldı. Söyleşide düzenlenen yarışmada trafik güvenliği ile ilgili sorulara doğru veren yarışmacılaraMaxi-Cosi çocuk koltuğu hediye edildi.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.