Garanti Bankası’nın düzenlediği BBVA Momentum Sosyal Girişimcilik Programı Başvuruları Başladı

Garanti BankasıBBVA Momentum Sosyal Girişimcilik Destek Programı başvuruları başladı.
Global bir program olarak dünyanın farklı ülkelerinde sürdürülen ve geçtiğimiz sene Türkiye’de de hayata geçirilen sosyal girişimcilik programı, sürdürülebilir bir iş modeli ile yüksek sosyal etki yaratmayı amaçlayan girişimcilerepek çok fırsat sunmayı amaçlıyor. 

Sosyal fayda alanına özel olarak tasarlanan tek girişimcilik programı İşlerini bir sonraki aşamaya taşımak isteyen girişimcilere destek olmak amacıyla hayata geçirilen BBVA Momentum Sosyal Girişimcilik Destek Programı, Türkiye’de sosyal girişimcilik alanına özel olarak tasarlanan ve bir finans kurumu tarafından desteklenen tek girişimcilik programı olmasıyla da dikkat çekiyor. 

Türkiye, ABD, Meksika ve Kolombiya’da eş zamanlı olarak gerçekleşecek program, sosyal girişimcilere beş alanda çeşitli destek ve fırsatlar sunacak. 


Sosyal bir soruna yenilikçi ve sürdürülebilir çözümler üreten, bu alanda fayda yaratmayı hedefleyen, yüksek etkiye sahip sosyal girişimcilere fırsatlar sunmayı amaçlayan Garanti Bankası, bu amaçla destek verdiği BBVA Momentum Sosyal Girişimcilik Destek Programı'nı ImpactHubIstanbul ile beraber yürütecek. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Cemal Onaran, “Garanti Bankası olarak girişimcilik konusu stratejik önceliklerimiz arasında yer alıyor ve bugüne kadar girişimcilik alanında pek çok çalışmaya imza attık. 

BBVA Momentum programı ile birlikte, bu desteğimizi sosyal girişimcilik alanına da taşıyarakTürkiye’de sosyal fayda yaratmaya odaklanan girişimlere destek veren bir programı uyguluyoruz. 

Bu programla, Türkiye’den genç sosyal girişimcilerimiz, dünyanın önde gelen işletme okullarından biri olan İspanya’daki IE Business School’dan eğitim fırsatları yanında, yetkin mentörlerle iş planlarını çalışma fırsatı bulacak. 

Sosyal girişimlerimiz için programın diğer önemli avantajlarından biri de hem Garanti Bankası hem de BBVA’nın Türkiye ve dünyada sahip olduğu geniş müşteri ve yatırımcı ağından da yararlanabilecek olmaları. 

Türkiye’nin sürdürülebilir geleceğine katkı yapacak, sosyal odaklı girişimlerin aradıkları desteği onlara sunan banka olmaktan gurur duyuyoruz” dedi. Programa başvuranlar arasından seçilecek girişimlere, beş ay boyunca online ve sınıf içi eğitimlerverilecek. 

Finans, iletişim, strateji, iş modelleri, sürdürülebilirlik ve teknoloji gibi alanlarda verilecek eğitimlerin online kısmı dünyanın önde gelen eğitim kurumlarından, İspanyol yönetim bilimleri okulu IE Business School tarafından sağlanırken, sınıf içi eğitimler ise ImpactHubIstanbul tarafından verilecek. Stratejik mentor programı ile girişimler, alanında uzman kişilerin yanında, Garanti Bankası ve BBVA’dan kurum içi iş mentorlüğü desteği de alabilecek. 

Girişimciler ayrıca, Garanti Bankası ve BBVA’nıngeniş müşteri ve yatırımcı ağından faydalanarakgüçlü networkingfırsatını da yakalayacak. Bu sayede sosyal girişimlerin Türkiye’nin yanı sıra dünyadan da destek bulması sağlanacak. 

Sosyal girişimcilerin bilinirliğine ve gelişimine de destek verilecek program kapsamında, girişimler işbirliğiimkânları da bulurken, program ayrıca girişimlerin finansmana erişimini de kolaylaştıracak. 

BBVA Momentum Sosyal Girişimcilik Programı’nda yer almak isteyen sosyal girişimciler, 20 Mayıs Pazar gününe kadar www.garanti.com.tr/kobiadresinden başvuruda bulunabilecek.Üç aşamalı değerlendirme süreci sonrasında programa katılmaya hak kazanan sosyal girişimciler 4 Haziran tarihindebelirlenecek.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.