İYEP İlkokullarda Yetiştirme Programı Pilot Uygulaması başladı

lkokullarda Yetiştirme Programı pilot uygulama çalışmaları belirlenen 12 ilde başlatılmış olup, pilotlama çalışmalarında kullanılacak İYEP materyalleri meb sitesinde yayınlanmıştır. 

İlkokullarda Yetiştirme Programı ; İlkokulların 3. Ve 4. Sınıflarına devam eden önceki yılarda çeşitli nedenlerle Türkçe ve Matematik dersi öğretim programlarında yer alan ve ‘’İlkokullarda Yetiştirme Programı’’ kapsamında belirtilen kazanımları yeterli düzeyde edinemeyen öğrencilerin bu alanlardaki öğrenme eksikliklerinin giderilmesini amaçlayan program olarak vurgulanmıştır.

İYEP’ in ; 2017 – 2018 eğitim öğretim yılı 2. Döneminde Ağrı, Ankara (belirlenen ilçelerde), Bingöl, Edirne, Hatay, İstanbul (belirlenen ilçelerde), Konya, Mardin, Ordu, Siirt, Sivas, Şanlıurfa illerinde pilot uygulamalarının başlatılması; 


2018 – 2019 eğitim öğretim yılında da yurt genelinde yaygınlaştırılması planlanmıştır. Pilotlama çalışmalarında kullanılacak İYEP materyalleri meb internet sitesinde yayınlanmıştır.(mebduyurusu) Resmi yazıya ulaşmak için tıklayınız.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.