DeFacto’dan genç yazılımcılara destek

DeFacto, İstanbul Teknik Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü bünyesinde bu yıl altıncısı düzenlenecek Yazılım Maratonu’na sponsor oldu 

Türkiye’nin lider moda markalarından DeFacto, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisleri Öğrenci Kulübü bünyesinde bu yıl altıncısı düzenlenecek olan Yazılım Maratonu’na Altın kategorisinde sponsor olarak destek veriyor. 

İTÜ Ayazağa Kampüsü’nde 3-4 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek etkinlikte, finale kalan 30 takımın üyeleri kendilerine yönetilen soruları yeni algoritmalar üreterek doğru şekilde yanıtlamaya çalışacak. 

Yarışmada dereceye girenler çözebildikleri soru sayısına göre belirlenecek. Takımlar, ayrıca final etabı kapsamında bazı workshop, eğitim ve seminerlere katılacak. 


CENGİZ GÜRER: “TEKNOLOJİK GELİŞİM KISA MESAFELİ BİR KOŞU DEĞİL, UZUN BİR MARATONDUR” 
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Defacto Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Gürer, “Yeni teknolojilerin ve dijitalleşmenin etkisi ile tüm sektörlerde iş yapış biçimlerinin hızlıca değiştiğine tanık oluyoruz. 

Geleceğin rekabet ortamında başarılı olabilmek için teknolojik altyapınızın her zaman güncel olması, değişime ayak uydurabilmeniz gerekiyor. 

Dijitalleşmeyi kısa mesafeli bir koşudan öte uzun bir maraton olarak görmek lazım. DeFacto Teknoloji olarak dijitalleşme yolculuğunda başarılı olabilmenin, en yeni araçlara ve en iyi altyapıya sahip olmak ve en iyi maraton koşucularıyla birlikte çalışmaktan geçtiğine inanıyoruz. 

Bu bakış açısıyla yazılım maratonuna destek vermeye karar verdik ve bundan büyük gurur duyuyoruz. Ayrıca, çalışanlarımızın gelişimini sürekli destekliyoruz ve motivasyonlarını yüksek tutup takım ruhuyla hedeflerini gerçekleştirmelerine katkı sağlamaya gayret ediyoruz. 

Çalışanlarımıza değer veriyor ve güveniyoruz. ERP, e-Ticaret, Omnichannel gibi iş servislerimizin ana omurgasını oluşturan ana uygulamalarımız konusunda, dışarıdan hazır paket almak yerine, kendi ekibimiz ile kendi uygulamalarımızı geliştirmeye karar verdik. 

DeFacto’nun tüm ana süreçlerini kapsayan ERP uygulamasını kendi mühendislerimizle geliştirdik. Bu da çalışanlarımıza duyduğumuz güvenin göstergesidir. Dijitalleşme yolculuğunda bizimle beraber koşmak isteyen yeni takım arkadaşlarıyla tanışmak için sabırsızlanıyoruz.” 

DeFacto Teknoloji hakkında DeFacto Teknoloji A.Ş. 2014 yılında DeFacto Perakende A.Ş.’nin iştiraki olarak kurulmuştur ve YTÜ İkitelli Teknopark yerleşkesinde çalışmalarına devam etmektedir. Ana faaliyet alanı yazılım ve teknoloji geliştirme olan şirket yaklaşık 100 çalışana sahiptir. 

Süreçler bazında uzmanlaşmış yazılım takımlarının yanında sistem, veritabanı ve network operasyonları desteği, yardım masası, iş zekâsı ve iş analitiği gibi alt organizasyon birimlerini bünyesinde barındırmaktadır. 

Sürekli büyüyen ve gelişen organizasyon yapısı sayesinde çalışanlarına sunduğu gelişim olanakları, rotasyon imkanları ve yeni kariyer fırsatları çalışanlara verilen değeri göstermektedir. 

Şirket yönetiminin ERP uygulaması, e-ticaret sitesi başta olmak üzere ihtiyaçlara yönelik çözümlerin geliştirilmesini öncelikle kendi iç kaynaklarıyla yapma yoluna gitmesi, kendi mühendislerine emanet etmekteki kararlılığı çalışanlarına duyulan güvenin en somut göstergesi olarak öne çıkmaktadır. 

DeFacto Teknoloji’de her zaman en yeni teknolojiler kullanılmaya çalışılmakta, takip edilmekte ve çalışanların bu doğrultuda fikirlerine değer verilmektedir. 

Yazılım geliştirmede başlıca kullanılan teknolojileri ve kavramları sıralamak gerekirse, NET Framework, C#, MVC, WPF, WCF, .NET Core, AngularJS, MVVM, OOP, Design Patterns, TFS, GIT, JIRA, MSSQL SERVER sayılabilir. 

IT altyapısı iş sürekliliği sağlayacak şekilde tamamen yedekli bir yapı üzerinde felaket dönüş senaryoları da göz önüne alınarak kurgulanmıştır. DeFacto Teknoloji’yi rekabette ön plana çıkaran en önemli noktalardan biri de çevik bir şirket olma vizyonuyla yola koyulmasıdır. 

2017 yılı sonu itibariyle şirkette “Agile Dönüşüm” projesinin başlaması ile birlikte Scrum ekipleri kurulmuştur. Dünyada da 21. yüzyılın yazılım geliştirme projelerine damga vuran ve oyunu yeniden yazan “Agile” yazılım geliştirme metodolojisi kullanılmaya başlanmıştır. 

DeFacto Teknoloji değişime hızlı adaptasyon olabilme yeteneği ile, müşteri odaklılığı merkeze alan, perakende sektörü için ürünler geliştiren çevik bir teknoloji şirketi olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.