Kuveyt Türk’ten inovatif mühendislere ve öğrencilere kariyer ve eğitim fırsatı

AR-GE ve inovasyona yaptığı yatırımlarla öne çıkan veFinTech alanında önemli projelere imza atan Kuveyt Türk, inovatif düşünen ve yenilikçi fikirler üreten yeni mezun mühendislere ve öğrencilere bilgi teknolojileri alanında kariyer ve eğitim fırsatı sunuyor. 
TeknoMT (Management Trainee) programıyla işe başlayacak olan adaylar, bedeli Kuveyt Türk tarafından karşılanacak MBA yapma imkânına da kavuşacak. 

Kuveyt Türk Tekno Kampüs programı ise mühendislik fakültelerinin 3. ve 4. sınıf öğrencilerine okullarıyla eş zamanlı şekildeiş hayatına katılma ve tecrübe kazanma fırsatı sunuyor. 

Türkiye’nin iki AR-GE merkezine sahip tek bankası olarak teknolojiye ve dijital bankacılık alanına ciddi yatırımlar yapan Kuveyt Türk Katılım Bankası, geleceğin bankacılığını şekillendirecek bilgi teknolojileri ve inovasyon endeksli projelere imza atmaya devam ediyor. 

Bankacılıkta verimliliği artırmak amacıyla müşteriye hızlı ve kolay çözümler sunan teknolojik uygulamaları hayata geçiren Kuveyt Türk, “TeknoMT 2017” ve “Tekno Kampüs 2017” adıyla başlattığı iki yeni işe alım projesiyle kendisini bankacılığın bilgi teknolojileri alanında geliştirmek isteyen öğrencilere ve yeni mezunlara deneyim ve kariyer fırsatı sunuyor. “İnovatif düşünen ve yenilikçi fikirler üreten gençleri arıyoruz” 


Geleceğin bilgi teknolojileri yöneticilerinin yetiştirileceği Tekno MT 2017 ve mühendislik fakültelerinin 3. ve 4 sınıf öğrencilerinin başvurabileceği Tekno Kampüs 2017 projeleriyle ilgi bilgi veren Kuveyt Türk Strateji Grubundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aslan Demir, “Türkiye’de bankacılık sektörü ivmesi giderek artan bir dijital dönüşüm yaşıyor. 

Gelecek 10 yılda bankacılık sektöründe ürün, hizmet ve süreçlerde yapay zekâ uygulamalarından da faydalanılarak teknolojik açılımlarla köklü değişiklikler olacak. 

Yakın gelecekte Türkiye’deFinTech ekosisteminin olgunlaşacağını, banka-FinTech işbirliklerinin öne çıkacağını ve teknolojiye yapılan yatırımların giderek artacağını öngörüyoruz. Bu süreçte Kuveyt Türk olarak AR-GE ve inovasyona sürekli yatırım yapıyor, sektöre öncülük edecek yeni ürünler geliştiriyoruz.

Bütün bunları yaparken bankamızıdaha ileriye taşıyacak,inovatif düşünmeyi ve yenilikçi fikirler üretmeyi yaşam tarzı haline getirecekyetenekli ve yüksek profildeki gençleriekibimize dâhil etmek istiyoruz” dedi. 

Yönetici olmak isteyenler için TeknoMT Tekno MT (Management Trainee) programıylaüniversitelerin mühendislik fakültelerinden yeni mezun olan veya en fazla 3 yıllık iş deneyimine sahip adaylara bankacılığın bilgi teknolojileri alanındakendini geliştirme,geleceğin yöneticileri olma fırsatı sunduklarını vurgulayan Aslan Demir, “Adaylara Türkiye’nin önde gelen eğitim firmaları tarafından tasarlanmış içeriğiyle örnek teşkil eden bir eğitim veriyoruz. 

Tekno MT programıyla işe başlayacak olan gençlerimiz, ücreti Kuveyt Türk tarafından karşılanacak MBA yapma imkânına da kavuşacak. Adaylar öğrendikleri tüm teorik bilgileri Kuveyt Türk bünyesinde pratiğe dökebilecek.

Benzer amaçla öğrenciler için sunduğumuzTekno Kampüs ise kendini bilgi teknolojileri alanında geliştirmek isteyen üniversitelerin mühendislik fakültesi öğrencilerine yönelik hazırladığımız bir istihdam ve sosyal sorumluluk projesidir.

Mezuniyete kadar devam eden program, öğrencilerin okulla birlikte yürütebileceği şekilde planlanıyor”diyekonuştu. Ücretsiz MBA imkânı Kuveyt TürkTekno MT 2017 programına katılanlar ilk önce temel bankacılık ve kişisel gelişim eğitimleri alıyor.

Eğitim programlarının bir parçası olarak farklı bankacılık birimlerinde rotasyon eğitimlerine katılan adaylar, bu sürecin tamamlanmasının ardından yapılan ölçme ve değerlendirmelere göre şube ve genel müdürlük birimlerde kariyerlerine devam etme şansına sahip oluyor. 

MT programı kapsamında işe alınan adaylara, eğitimleri ve çalışma hayatıyla bütünlük arz edecek şekilde, Kuveyt Türk tarafından finanse edilecek eşzamanlı MBA yapma imkânı da sunuluyor. 

TeknoMT’lere Kuveyt Türk'ün profesyonel ve bireysel kariyer planlama desteğinin yanı sıra kariyer yönetimi desteği de sağlanıyor. MT’ler ayrıca rekabetçi ve performans bazlı ücretlendirme ve diğer yan haklardan da yararlanabiliyor. Adaylar Kuveyt Türk TeknoMT 2017 programına 7 Ağustos 2017 Pazartesi gününe kadar Kariyer.Net’tenbaşvurabilecek. 

Tekno Kampüs ile Üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerine özel eğitim Kuveyt Türk Tekno Kampüs 2017 ise üniversite üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerini hedefliyor. Yaz dönemi staj uygulaması yerine de geçen program, öğrenci mezun olana kadar devam ediyor.

Üniversitelerin bilgisayar-yazılım mühendisliği, endüstri mühendisliği, matematik mühendisliği, işletme mühendisliği, yönetim bilişim sistemleri bölümlerinde eğitim gören öğrencilerin kabul edildiği Tekno Kampüs programı kapsamında öğrenciler yıl boyunca haftada en az bir günüKuveyt Türk Bankacılık ve Yaşam Üssü’nde part-time çalışarak geçiriyor.

Programa katılan öğrenciler mezuniyetleri sonrasında gösterdikleri performansa bağlı olarak işe alım sürecinde öncelikli olarak değerlendiriliyor. Adaylar Kuveyt Türk Tekno Kampüs 2017 programına 7 Ağustos 2017 Pazartesi gününe kadarKariyer.Net’ten veya Katıl.Bize’denbaşvurabilecek.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.