OKUL SERVİSLERİNE KAMERALI TAKİP

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, Özgecan Aslan cinayetinin ardından ailelerin ve araçlara binen kişilerin servisçilere güveninin azaldığını belirterek, “Bu güveni yeniden tesis ettirmemiz lazım. Bu amaçla servislere kamera sistemi yerleştirildi. 
Velilerimiz, servis araçlarının nerede olduğunu, servisin içini akıllı telefonlar aracılığıyla takip edebiliyorlar” dedi. Apaydın, yaptığı açıklamada, servis taşımacılığı ve servis işletmeciliğinin çok önemli olduğunu ifade ederek, Türkiye’nin geleceğini taşıyan öğrenci servislerine gereken ilginin gösterilmesi gerektiğini söyledi. 

‘Korsanlara itibar edilmesin’ Servis şoförlerinin, çocuklara ailesinden sonra en yakın kişi olduklarını anlatan Apaydın, o nedenle servis seçiminde hassas davranılması gerektiğini kaydetti. 
Servis İşletmecileri Odası’na kayıtlı olmayan araçların seçilmemesi konusunda aileleri uyaran Apaydın, “Siz bir minibüse ya da otobüse binersiniz, kaptanı beğenmezseniz bir sonraki durakta inersiniz ancak okula giden öğrencilerimizin böyle bir şansı yok. Evden okula, okuldan da eve aynı servis aracıyla gidecektir. Bu nedenle servis seçimi çok önemli, velilerimiz bu konuda hassas davransın. 

Biraz daha uygun fiyatlı olan korsan servislere itibar etmesinler” diye konuştu. ‘Hata genelleştirilmemeli’ Türkiye genelindeki servis araçlarına kamera sistemi yerleştirilmeye başlandığına işaret eden Apaydın, “Özellikle Özgecan Aslan cinayetinin ardından il il dolaşarak herkese kamera sistemini anlattık. 

Bu olaydan sonra ailelerin ve araçlarımıza binen kişilerin bize güveni azaldı. Bu güveni yeniden tesis ettirmemiz lazım. Böyle kendini bilmeyen bir insanın yaptığı bir hatayı toplumumuza mal etmememiz lazım” dedi. MİLLİYET


Blogger tarafından desteklenmektedir.