4 YIL IÇINDE 10 MILYON ÖĞRENCIYE TABLET DAĞITILACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fatih Projesi kapsamında katıldığı tablet dağıtım töreninde ilk aşamada 700 bin öğrenciye tabletlerin teslim edildiğini belirtirken, 4 yıl içinde 10 milyon öğrenciye tabletlerin dağıtılacağı müjdesini verdi. 

Erdoğan, ''2016 yılından itibaren 4 yıl süreyle 10 milyon 600 bin tablet bilgisayarı yine öğrencilerimize teslim edeceğiz. Şu anda ihalesi yapılarak sonuçlandırma safhasına geldi, Türkiye'de ve dışarıda üretimi yapılacak. 

Bugün teslim edilen 700 bin tablet bilgisayarın öğrencilerimize, öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum. FATİH projesiyle eğitimde gerçekten de çok güçlü, kaliteli bir altyapı kuruyoruz. Bu tablet bilgisayarlar yerli tasarımlarla ülkemizde üretildi. Tabletlerimiz piyasadakilerden daha üstün niteliklere sahip." dedi. 
 Erdoğan'ın açıklamalarından başlıklar: 
 - Bizde ilim önce gönülle yapılır. Bizim için ilk sırada eğitim, ikinci sırada sağlık sonra ise adalet ve emniyettir. 
 - Bilgi ve eğitim yarışı içinde kimsenin başörtülü başörtüsüz ayrımı yapma hakkı yok. 
 - Şu anda üniversiteli gençlerimiz arasında burs ve kredi başvurusu yapanlardan hiçbiri geri çevrilmiyor.

'ASLOLAN KAĞITTIR' 
- Benim sizden isteğim, bu tableti interneti amacına uygun olarak kullanmanızdır. Bilgisayarın sanal dünyasında kaybolup, gerçek hayattan, okuldan, özellikle kitaptan uzaklaşmayın. Unutmayın, aslolan; kağıt, kitap, kalemdir. Aslolan öğretmendir, onun verdiği ilimdir.Haber7

Blogger tarafından desteklenmektedir.