YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA PERFORMANS ÖDEVLERİ KALDIRILIYOR

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, otelden ayrılmadan önce lobide TÜBİTAK'ın matematik olimpiyatları için İzmir'den gelerek Antalya'da kampa giren iki 10'uncu sınıf öğrencileriyle sohbet etti. 

Bakanı bir anda yanlarındaki sandalyede gören öğrenciler kısa bir şaşkınlığın ardından Avcı'ya şikayetlerini sıraladı. Öğrencilerden Mert Erünsal önce Size bir şey sorabilir miyim diyerek Bakan Avcı'dan izin istedi ve sonrasında Bu performans ödevleri olmasa TÜBİTAK'a daha çok vakit ayırabiliriz dedi. 

Bakan Nabi Avcı, öğrenciye, Kaldırıyoruz. Ama bunun size mi faydası var anne babanıza mı faydası var, onu bilmiyoruz. Çünkü performans ödevlerini anneler, babalar, dayılar, amcalar yapıyor diye duyuyorum diye karşılık verdi. Ödevleri kendilerinin yaptığını belirten öğrencilerden Kubilay Kuzey Okumuş, Biz yaparken de yoruluyoruz. 13 dersimiz var. 13'ünden de performans ödevi yapmak insanı gerçekten zorluyor diye konuştu. 

Bakan Avcı, performans ödevlerini kaldırılacağını yenileyerek Kaldırıyoruz, merak etmeyin dedi. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı otelde her çocukla tek tek ilgilenmeye çalıştı, onlara karnelerini sordu, 'iyi tatiller' dileğinde bulundu.(Haberler)
Blogger tarafından desteklenmektedir.