Header Ads

ONLİNE SBS,YGS, LYS DENEME SINAVI

26 Şubat 2011 tarihinde başlayacak olan ve bütün öğrencilerin ücretsiz olarak yararlanacağı sistemde ÖSYM ve MEB’in düzenlediği sınavlarla birebir örtüşen şartlarda öğrenciler gerçek sınav ortamında kendilerini deneyebilecekler.

Online Sınav Siteminde her tür sınav için sorulabilecek soruların konu ve alt konuları tespit edilerek sisteme girilmiş olacak.İhlas Koleji ve haber7 işbirliğiyle Haber7.com sitesinden öğrencilere ulaştırılacak olan Online Sınav Sisteminde hem ilköğretim hem de lise öğrencileri için toplamda otuzun üstünde sınav bulunacak. Her hafta yeni sınavların ekleneceği sitede sınavları kaçıran öğrenciler sınav arşivine girerek, giremedikleri sınavlara da ulaşabilecekler.

ZAMANI KENDİNİZ AYARLAYIN
Öğrenciler sınav sisteminin özelliği olan zaman esnekliği ile istedikleri zaman sınava girebilecekleri gibi sınav devam ederken ayrılabilir ve istedikleri zaman istedikleri bilgisayardan sınava geri dönebilecekler.

ANINDA SONUÇ
Sınav sonunda sınavı bitiren öğrenci, ayrıntılı karne ile durumunu anında görebilecek. Sınav türüne göre puanını, sınavda doğru ve yanlış yaptığı konu ve alt konuları, derslerdeki durumunu grafiksel olarak inceleyebilecek.

Öğrenci alacağı ayrıntılı karnesinde, doğru ve yanlışlarının hangi konulardan olduğunu görebilecek, bu listeyi inceleyerek eksik olduğu konular hakkında fikir sahibi olacak. Okullar veya dershaneler de, sınava giren öğrencilerinin durumlarını inceleyerek, eksik olduklarını düşündükleri konular da bire-bir ders vererek bu eksikleri tamamlayabilecekler.

Bilindiği üzere, SBS 4 Haziran’da, YGS 27 Mart’da ve LYS 18-19 ve 25-26 Haziran tarihlerinde yapılacak. Bu tarihlere kadar öğrenciler İhlas Koleji ve Haber7.com işbirliği ile hazırlanmış olan sınavlara katılabilecekler. Sınav için www.sinavagir.com

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.