Header Ads

MATEMATİK ŞUBE ÖĞRETMENLER KURULU TOPLANTI TUTANAGI

2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI                        İLKÖĞRETİM OKULU 2.DÖNEM 7/C SINIFI ŞUBE ÖĞRETMENLERİ TOPLANTI TUTANAĞI

TOPLANTI TARİHİ:            16.02.2013
TOPLANTI TARİHİ:            13.30
TOPLANTI YERİ:                                Bilgisayar sınıfı
TOPLANTI NO:                   2

GÜNDEM MADDELERİ

1.     Açılış ve yoklama.
2.     1.Dönem toplantıda alınan kararların değerlendirmesi.
3.     Şubedeki Öğrencilerin kişilik, beslenme, sağlık, sosyal ilişkiler, başarı ve ailenin ekonomik durumlarının değerlendirilmesi ve alınacak önlemler.
4.     Öğrenci başarısını artırmak için alınması gereken tedbirlerin tespit edilmesi
5.     Zonguldak MEM başarı tespit sınavının değerlendirmesi ve alınacak önlemler.
6.     Öğrenci velileriyle işbirliği
7.     Devam-devamsızlık durumu
8.     Dilek ve temenniler.

GÜNDEM MADDELERİNİN GÖRÜŞÜLMESİ


1.     Toplantı, 7/C Şube Rehber öğretmeni             ’ın 2012-2013 eğitim öğretim yılının 2. döneminin herkes için hayırlı olması dileği ile başladı. Yapılan yoklamada  tüm öğretmenlerin toplantıda hazır olduğu görüldü.
2.     7/C sınıfının geçen döneme ait şube öğretmenler kurulu toplantı tutanağı incelenerek,alınan kararların yaralı görüldü
3.     Sınıf öğretmeni               7C sınıfında genel anlamda bir toparlanma olduğunu belirtti Ayrıca sınıfa geçen dönem gelen öğrencilerin sınıfa adapte olduklarını                            sınıf brinciliğinde yarıştığını söyledi.

Fen ve Teknoloji Öğretmeni                 , 7/C sınıfından genelde memnun olduğunu          in derste dikkat çekmeye çalıştığını,ismailin derse katılımının düşük ancak yazılı notlarının iyi olduğunu            da ise durgunluk gözlemlediğini belirtti.Ayrıca               ilgilerinin çok çabuk dağılabildiğini söyledi.Sınıfta başarılı ve derse karşı ilgili öğrencilerin bulunduğunu söyledi.

Sosyal Bilgiler Öğretmeni                  7C sınıfının derse katıldığını, dinlediğini 3-4 öğrenci dışında derse karşı ilgili olduklarını söyledi.   k’in bu dönem aktif olarak derse katıldığını                           ise derse yeterince çalışmadıklarını söyledi.

Türkçe Öğretmeni                     ,Türkçe dersinde önemli bir sorun yaşamadığını, genel anlamda sınıfın davranışlarında toparlanma olduğunu söyledi Ancak                               nin bu dönem daha aktif olduklarını,                             ise gerileme gözlemlediğini söyledi.                                  ın derse katılmadıklarını belirtti
    
İngilizce Öğretmeni                   , 7-C sınıfının genel olarak iyi olduğunu,söz almadan konuşma davranışlarında geçen döneme gore azalma olsada devam ettiğini tüm derslerde olduğu gibi günlük tekrar yapılmadığı için bir önceki konunun unutulabildiğini söyledi.                  de düşüş gözlemlediğini                           yükselişe geçtiğini belirtti.                                          ise sınıfın en iyi öğrencileri olduğunu söyledi.

 Resim, Beden Eğitimi,Bilgisayar ve Din Kültürü Ahlak Bilgisi Öğretmenleri 7C sınıfının genel anlamda başarılı bir     sınıf olduğunu herhangi bir problem olmadığını belirttiler

Teknoloji tasarım öğretmeni                           bu dönem daha gayretli olduğunu Burak’ın ise hiçbirşey  yapmak istemediğini.birebir görüşerek bu sorunu  çözdüğünü söyledi.

Müzik Öğretmeni                             okul korosunda iyi işler cıkardıklarını,                ise bağlama kursuna devam ettiğini 7C sınıfının genel olarak uyumlu, düzenli ve derse karşı ilgili olduğunu söyledi.

Matematik öğretmeni                , 7/C sınıfında başarılı ve derse ilgili öğrencilerin çoğunlukta olduğunu, buna rağmen derse karşı ilgisiz,önyargılı öğrencilerinde bulunduğunu belirtti.Rehber öğretmen  öğrencilerin gelişim çagıında oldukları için  bu duruma uygun daha da hoşgörülü tutum ve davranış sergilemeliyiz dedi..Ayrıca 7/C Sınıfında;Kişilik yönünden bozukluğu ve beslenme problemi olan öğrenci bulunmadığını;Ali İhsan Berber  adlı öğrenci de alerjik astım,                   olduğunu söyledi. Sınıf Rehber Öğretmeni                        öğrencilerin sağlık problemlerine uygun yaklaşım    sergilenmesi gerektiğini belirtti.

4.     Sınıf Rehber öğretmeni                          Ders işlenirken konuyu  çevre ve toplumla bağlantı kurularak anlatmanın   öğrencinin bakış açısını genişleterek derse ilgisini çekeceğini ayrıca Öğrenci başarısını artırmak için öğrencilerin kendilerine olan güvenini kazandırmak, başarılı olduklarını hissettirmek ve bu doğrultuda çalışmalar yaparak başarının arttırılabileceğini söyledi. Sınıf rehber öğretmeni              , öğrencilerle tek tek görüşerek daha başarılı olmaları için yapılabilecek çalışmaları aktaracağını söyledi.
5.     İL MEM başarı tespit sınavında sınıftaki öğrencilerin başarısının iyi olduğu görüldü
6.     Öğrenci velileriyle sürekli konuşarak çocukları hakkında bilgilendirilmesine karar verildi.
7.     Şube Rehber öğretmeni          sınıfta devamsızlık yapan öğrencilerle müdür yardımcısı ile görüştüğünü gerekli takibin yapıldığını belirtti.
8.     Toplantıya verimli ve başarılı bir dönem geçirilmesi dileğiyle son verildi


TOPLANTIDA ALINAN KARARLAR

1. Sınıf içi ve sınıf dışı etkinliklerde öğrenciler kitap okumaya özendirilecek.
2. Verilen görevlerle sorumluluk duyguları artırılacak.
3. Derslerde ilgi ve dikkatin canlı tutulmasını sağlayacak gerekli önlemler alınarak tüm öğrencilerin derse  katılımı sağlanacak. Öğrenci merkezli eğitim anlayışı etkin olarak uygulanacak.
4. Seviyelerine uygun proje ve performans görevleri verilecek.
5. Sosyal etkinliklere katılım sağlanacak.
6.
Öğrenci devamsızlığının en aza indirilmesi için gayret gösterilecek
7.Tüm branş öğretmenleriyle işbirliği daha etkin hale getirilecek.
8.Velilerle daha etkin ve sonuç almaya yönelik işbirliğine gidilecek.Türkçe Öğretmeni             Rehber Öğr           Fen ve Teknoloji Öğretmeni          Sosyal Bilgiler  Öğretmeni                                          
                                                                                                                                                    


     İngilizce Öğretmeni                 Din Kül.ve Ahl.Bil.Öğr                    Teknoloji ve Tasarım Öğretmenleri
Görsel Sanatlar Öğretmeni       Bilişim Teknoloji Öğretmeni           Müzik Öğretmeni               Beden Eğitimi Öğretmeni                                                                                                                                    Okul Rehber Öğretmeni                   

Müdür Yardımcısı                                                                                                Okul Müdürü
Blogger tarafından desteklenmektedir.