LGS’de Final’den büyük başarı

Türkiye’nin 44 yıllık eğitim markası Final Eğitim Kurumları, bu yıl da Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) önemli bir başarıya imza attı.
 

28 Haziran’da açıklanan sonuçlara göre, 15 Final öğrencisi sınavda 500 tam puana ulaştı. 
 
Millî Eğitim Bakanlığı’nın 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlediği Liselere Geçiş Sınavı (LGS) kapsamındaki merkezi sınav sonuçları açıklandı. 


 
2 Haziran’da gerçekleşen ve 1 milyon 38 bin 544 öğrencinin katıldığı sınavda Final Eğitim Kurumları öğrencileri önemli bir başarı elde etti. Final Eğitim Kurumları’ndan LGS’ye katılarak tüm sorulara doğru yanıt veren 15 öğrenci, geleneği sürdürerek önemli bir başarıya imza attılar. 
 
LGS’de 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olan 15 öğrencinin yanı sıra Final Eğitim Kurumları, yakaladığı genel başarı ortalamasıyla da dikkatleri üzerine çekti. 
 
 İbrahim Taşel: “Başarı bir Final geleneğidir”
 
Açıklanan sonuçları değerlendiren Final Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Taşel, tüm öğrencileriyle gurur duyduklarını belirterek şunları söyledi: “Tek işi eğitim olan, 44 yıllık birikimiyle Türkiye’nin güçlü yarınları için çalışan bir kurum olarak elde ettiğimiz başarıdan dolayı mutlu ve gururluyuz. 
 
Biz Final olarak, başarıyı sadece sınav sonuçlarına indirgemiyor, aynı zamanda öğrencilerimizi hayata hazırlama misyonu da taşıyoruz. Bu nedenle ‘Hem yaşam hem sınav başarısı’ diyoruz. 
 
Elbette öğrencilerimizin elde ettiği sonuçlar çok değerli bizler için ama asıl başarı sınav sonuçlarıyla iyi insan yetiştirme felsefemizin aynı noktada buluşması. Bu açıdan baktığımızda da açık yüreklilikle başarının bir Final geleneği olduğunu söyleyebilirim.”
 
Güçlü eğitim kadroları ve yenilikçi anlayışın elde edilen başarıda etkili olduğuna da vurgu yapan Taşel, “Bu başarıyı, Final Eğitim Kurumları’nın eğitimdeki yüksek standartlarının ve öğrenci odaklı yaklaşımının bir sonucu olarak görüyoruz.
 
Eğitim felsefemiz ve özverili çalışmalarımız ile her bir öğrencimizin potansiyelini en üst seviyeye çıkarmak ve onları sadece sınavlara değil, hayata da hazırlamayı önceliklendiriyoruz. 
 
Bu tür başarılar, bizleri doğru yolda olduğumuzu gösteriyor” diye konuştu.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.