18 Bin Okuldan 6 Bin Çocuk Milli Eğitim Bakanı Ve Alper Gezeravcı İle Bulaşacak

Bilge Çocuk dergisi tarafından Milli Eğitim Bakanlığı himayelerinde gerçekleşen “Uzayda Hayat” kısa hikâye yarışmasının sonuna gelindi. 
 

Uzay bilimine meraklı çocukları bir araya getiren yarışmanın ödül töreni 8 Haziran’da 6 bin çocuğu, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Türkiye’nin ilk Astronotu Alper Gezeravcı ve Trabzonspor’un eski futbolcusu İbrahim Yatarra ile buluşturacak. 


 
Ödül töreni ile birlikte farklı illerden binlerce öğrenci, İstanbul’un en büyük eğlence merkezi Vialand Tema Park’ta bir araya gelecek. 
 
Çocukların araştırma, yazma ve üretme becerilerini geliştirmenin yanı sıra, yerli ve milli şuurla ülke menfaatlerini ön planda tutan uzay bilimi meraklılarının yetişmesine olumlu katkı sağlamak amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı’nın himayelerinde Bilge Çocuk dergisinin düzenlediği “Uzayda Hayat” kısa hikâye yarışması 1 Nisan tarihi ile öğrencilerin bilgisine sunulmuştu. 
 
18 Bin okuldan yüzlerce öğrencinin hikayesini gönderdiği yarışmanın ödül töreni, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Türkiye'nin ilk Astronotu Alper Gezeravcı ve Trabzonspor’un eski futbolcusu İbrahim Yatarra’nın katılımıyla gerçekleşecek. 
 
EN İYİ HİKÂYE SAHİPLERİNİ BÜYÜK ÖDÜLLER BEKLİYOR
 
 Uzay bilimlerine ve uzaya merakı olan çocukları “Uzayda Hayat” kısa hikâye yarışmasında buluşturan proje, Türkiye’deki MEB Bünyesinde bulunan okulların tamamında 5.6.7 ve 8. sınıf öğrencileri arasında gerçekleşiyor. 
 
Yarışmanın 8 Haziran’da gerçekleşecek ödül töreninde bütün çocukları çeşitli hediyeler beklerken en iyi hikâyeyi yazan çocuklar eğitim bursu ve eğitim seti sahibi olacak. 
 
Aynı zamanda seçilen hikâyeler Bilge Çocuk dergisinde yayımlanırken, minikler ödüllerini törenin değerli konuklarından alarak ömürleri boyunca unutamayacakları gurur dolu bir an yaşayacaklar.  
 
ÇOCUKLAR YATARRA İLE TOP KOŞTURUP GEZERAVCI’DAN UZAYI DİNLEYECEKLER 
Yerli ve milli şuurla ülke menfaatlerini ön planda tutan uzay bilimi meraklılarının yetişmesine olumlu katkı sağlama amacı ile gerçekleştirilen proje kapsamında derece elde eden çocuklar ödüllerini Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı ve Trabzonspor’un eski futbolcusu İbrahim Yatarra’dan alma fırsatı yakalayacak. 
 
Çocuklar Milli Eğitim Bakanı ile tanışma fırsatı yakalarken Yatarra ile top koşturup Gezeravcı’dan uzayı dinleyecekler. 
 
UZAY MERAKLISI BİLGE ÇOCUKLARIN DESTEKÇİSİ ÇOK  
Albayrak Medya’ya ait Bilge Çocuk dergisi tarafından düzenlenen proje, Milli Eğitim Bakanlığı himayelerinde gerçekleşirken çocukları sevindirmek ve aynı zamanda gelişimine katkı sağlamak amacıyla sponsor olan markalar; TURKCELL, VakıfBank, Türkiye Sigorta, Turkish Airlines, Ziraat Bankası olurken destekçi markalar ise KuveytTürk, Katılım Emeklilik, HDI Sigorta olarak sıraya dizildi.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.