Adel Kalemcilik 500.000 eğitim kitini tüm dünya çocuklarına ulaştırmayı hedefliyor

Adel Kalemcilik, UNİCEF işbirliği ile önümüzdeki 3 senede 500.000 eğitim kitini tüm dünya çocuklarına ulaştırmayı hedefliyor… 
 

United Nations Children's Fund (UNICEF) tarafından açılan "Recreation Kit" ihalesine tedarikçi olma amaçlı teklif veren Adel Kalemcilik, gerekli tüm koşulları sağlayarak UNICEF'in onaylı tedarikçisi oldu. 


 
Bu gelişmeyle birlikte Adel Kalemcilik, uluslararası kuruluşla uzun süredir devam eden iş birliğini daha da güçlendirdi.
 
 50 yılı aşan tecrübesi ile 1969’dan beri faaliyet gösterdiği kırtasiye sektöründe Türkiye’nin lider firması olan Adel Kalemcilik, nitelikli eğitim alanında, ihtiyaç sahibi çocukların desteklenmesi için proje ve iş birlikleri geliştirmeye devam ediyor. 
 
Bu amaçla, Adel Kalemcilik, çocuk, ergenlik ve gençlik alanlarına odaklanan ve dünyanın en prestijli sivil toplum örgütlerinden biri olan UNICEF’in onaylı tedarikçisi oldu. 
 
UNICEF, yalnızca 2022 yılında Değeri 134 milyon doları aşan 162 binden fazla eğitim kitini Ukrayna, Bangladeş, Pakistan, Nijerya, Venezuela, Afganistan, Suriye gibi 112 farklı ülkede çocuklara ulaştırdı. 
 
Adel Kalemcilik, bu süreçte, UNICEF’in ürün portföyü çeşitliliği, kapasite raporları, sürdürülebilirlik çalışmaları, kalite kontrol ve üretim standartları başta olmak üzere pek çok alanda belirlediği kriterlerin tamamını başarıyla karşıladı. 
 
Adel Kalemcilik, UNICEF ile iş birliğini güçlendiriyor 
Adel Kalemcilik, UNICEF ile uzun süredir devam eden iş birliğini, onaylı tedarikçisi haline gelerek daha da güçlendirmiş oldu. 
 
Adel Kalemcilik, 2020 ve 2021 yıllarında Faber-Castell markasıyla UNICEF ile hayata geçirdiği #HerÇocukiçinEğitim projesi ile ihtiyaç sahibi çocukların eğitimine destek olmuş, 2023 yılında ise Türkiye’nin 11 ilini etkileyen depremlerde yine UNICEF ile iş birliği doğrultusunda, ihtiyaç sahibi 1.000 çocuğun eğitim ihtiyaçlarını karşılamıştı. 
 
 Adel Kalemcilik Genel Müdürü Oğuz Uçanlar konuyla ilgili şunları söyledi; “Adel Kalemcilik olarak, UNİCEF ile işbirliğimizi pekiştirmekten son derece mutluluk duyuyoruz. 
 
UNICEF, yalnızca 2022 yılında değeri 134 milyon doları aşan eğitim kitlerini dünyanın dört bir yanına ulaştırdı. Bu iş birliğiyle birlikte, önümüzdeki 3 yıllık dönemde önemli bir satış hacmi yakalayacağımızı, farklı uluslararası fırsatların da bunu takip edebileceğini öngörüyoruz. 
 
Türkiye’nin ve yakın coğrafyanın en büyük kırtasiye gereçleri fabrikası olarak, önümüzdeki 3 senede UNICEF’in tüm dünyadaki çocuklara, Adel Kalemcilik tarafından en son kalite standartlarına göre tedarik edilecek eğitim kitlerini ulaştırması yönünde elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz.” 
 
“Hayallerini şekillendirmek, renklendirmek ve iz bırakmak isteyen herkesin hayatında olma” vizyonuyla çalışan ve nesillerin gelişimine eşlik eden Adel Kalemcilik, “Kalite, Yenilikçilik, Başarma Tutkusu ve İyilik” olmak üzere 4 temel değeri ile topluma fayda sağlamaya devam ediyor.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.