Doğuş Otomotiv, Doğaya Kanat Açan Okullar projesiyle çevre bilincini artırıyor

Doğuş Otomotiv, Doğuş Otomotiv Plus inisiyatifi olan, doğayı ve çevreyi korumayı hedefleyen "Doğaya Kanat Açtık" projesinin bir parçası olarak, "Doğaya Kanat Açan Okullar" adını verdiği yeni bir farkındalık serisine başladı. 
 

Bu projenin ilk durağı, Büyükada'da bulunan Şehit Murat Yüksel İlkokulu oldu. Proje kapsamında yaban hayatı fotoğrafçısı Alper Tüydeş, Büyükada Şehit Murat Yüksel İlkokulu'nun öğrencileriyle bir araya gelerek, doğal hayata sahip çıkmanın ne kadar önemli olduğunu anlattı. 


 
Doğuş Otomotiv, "Doğaya Kanat Açtık" projesi kapsamında doğayı korumak konusunda gönüllü ve bu konuda çalışmalar yapan okullarla bir farkındalık yaratma projesine başladı: 
 
"Doğaya Kanat Açan Okullar". Proje kapsamında bu okullardaki öğrencilerle bir araya gelerek doğal ve yaban hayatı koruma bilincini artıracak çalışmalar hayata geçiriliyor. 
 
"Doğaya Kanat Açan Okullar" projesi, bölgesindeki kuşları ve doğayı korumaya yönelik ilgisi olan ve öğrenmeye meraklı çocukları ve okulları hedefliyor. 
 
Proje kapsamında okullar öğrencilerin ve okul yöneticilerinin daveti üzerine ziyaret ediliyor ve bu okullarda öğrencilerle birlikte atölye çalışmaları gerçekleştiriyor. Bu atölyelerde, öğrencilere kendi çevrelerinde gözlemledikleri kuş türleri üzerinden doğal hayatı koruma ve hayatın döngüsünü anlatma fırsatı sunuluyor. 
 
Ayrıca, Türkiye'deki 499 kuş türünün bulunduğu atlas da öğrencilere hediye ediliyor. Bu atlas, çocukların doğayı ve kuşları daha iyi anlamalarına ve takip etmelerine yardımcı oluyor.
 
Start Büyükada Şehit Murat Yüksel İlkokulu'nda verildi 
Proje kapsamında yaban hayatı fotoğrafçısı Alper Tüydeş, Büyükada Şehit Murat Yüksel İlkokulu'nun öğrencileriyle bir araya geldi. Alper Tüydeş, öğrencilere özellikle okulun yer aldığı Adalar Bölgesi’ndeki yaban hayatı ve kuşlar hakkında bilgi verdi.
 
Tüydeş, öğrencilere doğa fotoğrafçılığı konusunda deneyimlerini aktarırken, Adalar Bölgesi’ndeki doğal yaşamın önemini ve bu değerli mirasa sahip çıkmanın ne kadar değerli olduğunu anlattı. 
 
Buluşmada, öğrenciler Alper Tüydeş'in rehberliğinde çevrelerinde gözlemledikleri çeşitli kuş türleri hakkında bilgi edindiler. Doğa fotoğrafçılığıyla ilgili temel teknikleri öğrendiler ve doğal çevrelerdeki hassas dengenin korunması için de farkındalık kazandılar.  
 
2023 – 2024 Eğitim Öğretim yılı için başvurular alınıyor  
 
Proje, 2023 -2024 Okul döneminde de devam edecek. Doğa Kanat Açan Okul olmak isteyen okullar, plus@dogusotomotiv.com.tr adresine, doğa ve çevrenin korunmasına yönelik yaptıkları çalışma örneklerini anlatan bir bilgiyle talepte bulunabiliyor. 
 
Yapılan değerlendirmeler neticesinde okul belirlenen bir tarihte ziyaret ediliyor ve ‘Doğaya Kanat Açan Okul’ programına dahil ediliyor. "Doğaya Kanat Açtık" projesi, Doğuş Otomotiv'in sürdürülebilirlik ve doğa koruma alanındaki taahhütlerinin bir yansıması. 
 
Proje, doğal yaşamın ve çevrenin önemini vurgulayarak toplumun bu konuda bilinçlenmesine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.