İngilizce öğretmenlerine küresel destek ve profesyonel gelişim fırsatı

Uluslararası Eğitim Günü (24 Ocak) kapsamında British Council, TeachingEnglish platformu ile tüm dünyadan İngilizce dil öğretmenlerinin profesyonel mesleki ve kişisel gelişimlerini destekleyecek çevrimiçi eğitimler ve ücretsiz olarak erişime açık kaynaklar sağlıyor.   
 

Birleşik Krallık’ın kültürel ilişkiler ve eğitim fırsatlarından sorumlu uluslararası kuruluşu olan British Council, dünya çapındaki tüm İngilizce öğretmenleri ve öğretmen eğitimcilerine yönelik hazırladığı TeachingEnglish platformuyla, profesyonel gelişim fırsatları, ücretsiz kaynaklar, akran desteği ve ağ oluşturma imkanı sunuyor. 


 
Küresel olarak İngilizce dili öğretimi hakkında bilgi toplamakla beraber, öğretmenlerin karşılaştıkları sorunları anlayarak buna uygun kaynaklar ve herkesin erişimine açık kurs ve seminerler sunan TeachingEnglish platformu, aynı zamanda Birleşik Krallık uzmanlığı ve standartlarını da öğretmenlerin erişimine açıyor.  
 
TeachingEnglish: dünyanın en büyük çevrimiçi öğretmen topluluğu 
İngilizce dil öğretmenlerinin farklı öğretim yöntem ve teknikleri geliştirmeleri ve farklı seviyelere uygun güncel ve kaliteli öğretim materyallerine erişmeleri için tasarlanan TeachingEnglish, öğretmenlerin mesleki gelişimlerini desteklemek üzere hayata geçirildi. 
 
2022’de, 32 milyonun üzerinde sayfa görüntülenmesine erişen ve 7 milyon kullanıcısı bulunan platform, aynı zamanda dünyanın en büyük çevrimiçi öğretmen topluluğudur.
 
İhtiyaca özel içerikler 
British Council’ın TeachingEnglish aracılığıyla sunduğu sayısız webinar, eğitim, podcast ve ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere farklı seviyelerde dil öğretimi için sınırsız kaynak, tüm dünyadan İngilizce öğretmenleri ve öğretmen eğitimcileri için tek bir çatı altında ve ücretsiz olarak erişime açık… 
 
TeachingEnglish platformu önümüzdeki, Türkiye’den sürekli mesleki gelişimlerini bir sonraki adıma taşımak isteyen İngilizce öğretmenleri için de ücretsiz yeni kaynaklar sunuyor: 
 
Çok dilli sınıflarda İngilizce: Bu dört haftalık kursta öğretmenler, eğitimde çok dillilik hakkında daha fazla bilgi keşfedecek ve güvenli ve kapsayıcı bir dil öğrenme ortamında çok dilli dersler ve etkinliklerle öğrencilerin katılımını sağlamayı ve desteklemeyi öğrenecekler. 
 
Dil eğitiminde toplumsal cinsiyet: Öğretmenler, dil eğitiminde var olan farklı türden toplumsal cinsiyet önyargılarını ve klişeleri, insanların toplumsal cinsiyet eşitliği ve eşitliği açısından karşılaştıkları bazı engelleri ve bunların nasıl üstesinden gelinebileceğini öğrenecekler. 
 
 TeachingEnglish podcast'ı: İlk serisi Türkiye'de 7 binin üzerinde indirildikten sonra, ikinci serinin yeni bölümleri şimdiden çevrimiçi olarak mevcut. Bu 10 bölümlük podcast dizisi, dünyanın dört bir yanındaki İngilizce öğretmenleri tarafından sorulan bazı önemli sorulara çözümler sunuyor. 
 
Her bölüm, röportajlar aracılığıyla belirli bir konuyu araştırıyor, son gelişmelere odaklanıyor ve İngilizce öğretiminde British Council girişimleri hakkında raporlar sunuyor.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.