Vodafone Freezone, Gençler İçin 12 Yılda 280 Milyon tl Yatırım Yaptı

Vodafone FreeZone, 2022’de de gençlerin tutku alanlarını desteklemeye devam etti. 
 

Espor pazarına 6 yılda yaklaşık 45 milyon TL’lik yatırım yapan FreeZone, esporu destekleyen markalar arasında kendi sektöründe ilk sırada yer aldı. 
 
İnternetinden yemeyen uygulamalar portföyüne TikTok’u, oyun portföyüne ise Free Fire ve Microsoft Xbox PC GamePass’i ekleyen FreeZone, özel günlerde düzenlediği kampanyalarla da gençlerin yanında olmayı sürdürdü. 
 


2022’de 12’nci yılını kutlayan Vodafone FreeZone’un bu süreçte gençliğe yaptığı toplam yatırım 280 milyon TL'ye yaklaştı. 
 
Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, 2022 yılında da FreeZone markasıyla gençlerin yanında olmaya devam etti. 
 
Gençlerin en büyük tutku alanlarından espor pazarına 6 yılda yaklaşık 45 milyon TL’lik yatırım yapan ve gaming portföyüyle 2018 yılından bu yana 1 milyonu aşkın kullanıcıya ulaşan Vodafone FreeZone, esporu destekleyen markalar arasında kendi sektöründe ilk sırada yer aldı. 
 
Tarifelere ek GB’lar ve oyun için faydalar ile müşterilerine son 4 yılda 5 milyon TL değerinde destek veren FreeZone, 2022’de oyun portföyüne Free Fire ve Microsoft Xbox PC GamePass’i ekledi. 
 
Diğer yandan, internetinden yemeyen uygulamalar portföyünü TikTok ile genişleten Vodafone FreeZone, tüm sosyal medya hesaplarından yaptığı iletişimlerle yaklaşık 25 milyon kişiye ulaştı. 
 
Vodafone’un FreeZone platformuyla hediyeler, ek paketler ve ek verilen avantajlarla 12 yılda gençliğe yaptığı toplam yatırım 280 milyon TL'ye yaklaştı.  
 
Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, şunları söyledi: 
“Vodafone olarak, gençlere yönelik çalışmalarımızı 12 yıldır Vodafone FreeZone markamızla sürdürüyoruz. Bu süreçte gençliğe yaptığımız toplam yatırım 280 milyon TL'ye yaklaştı. 
 
Gençlerin en büyük tutku alanlarından espor pazarına 6 yılda yaklaşık 45 milyon TL’lik yatırım yaptık. Esporu destekleyen marka olarak baktığımızda, sektörümüzde birinci sıradayız. Gaming portföyümüzle 2018 yılından bu yana 1 milyonu aşkın kullanıcıya ulaştık. 
 
Gaming uygulamaları için verdiğimiz tarifelerine ek GB'ların yanı sıra FreeZone'a gelen müşterilere birçok oyun platformunda geçerli seçkin oyun içi faydalar sağlıyoruz. 
 
2018'den bu yana yaklaşık 5 milyon TL değerinde destek verdik. 2022’de oyun portföyümüzü Free Fire ve Microsoft Xbox PC GamePass ile genişlettik. Türkiye’nin önde gelen espor kulüplerinden FUT Esports’un ana sponsoru olduk. 
 
Diğer yandan, internetinden yemeyen uygulamalar portföyümüze TikTok’u ekledik. Gençlerin dünyasında genç gibi görünen değil, kendisi genç olan bir marka olarak yer almaya devam edeceğiz.”  
 
FUT Esports’un ana sponsoru oldu 
Vodafone FreeZone, 2022’de Türkiye’nin önde gelen espor kulüplerinden FUT Esports’un ana sponsoru oldu. 
 
Sponsorluk kapsamında Avrupa’nın en büyük gaming house’u FUTHOUSE’ta bir stüdyo açan Vodafone, FUT Esports ile birlikte 2023’te 5G üzerinden oyun turnuvası da düzenleyecek.  
 
Free Fire ve Xbox PC GamePass’i oyun portföyüne kattı 
Vodafone FreeZone, 2022’de oyun portföyüne Free Fire’ı da katarak, bu popüler oyunu sınırsız internet ve düşük ping (gecikme) süresi avantajlarıyla sunmaya başladı. 
 
Vodafone FreeZone ve Free Fire işbirliği, Vodafone Park'ta 8 influencer'ın 4'erli takımlar halinde yarıştığı ve 5G altyapısı üzerinden gerçekleştirilen özel bir turnuvayla duyuruldu. 
 
Vodafone Park'ın Doğu ve Batı tribünlerinden hareketle kurulan Doğu Tribün ve Batı Tribün takımları arasındaki bir saatlik mücadeleyi Batı Tribün takımı kazandı. 
 
Vodafone Free Fire 5G Turnuvası'nda yarışan influencer'lar arasında İlyas Yalçıntaş, Barış Bra, Seyf, Easter Gamers, Oğuz Aslan, Brawler Hasan, Despina ve FF Tomris yer aldı. 
 
 Vodafone FreeZone’un 2022’de oyun portföyüne kattığı bir diğer ürün ise Microsoft Xbox PC GamePass oldu. FreeZone, bu işbirliğiyle, faturasına yansıtma sözü veren yeni müşterilerine Forza, Flight Simulator, Halo, Sea of Thieves, Call of Duty gibi 200’ü aşkın popüler oyuna ilk 3 ay ücretsiz, kalan 9 ay ise aylık 29,99 TL’den ulaşma imkânı sunuyor.  
 
Her Şey Yanımda FreeZone Dükkan’da indirim 
Vodafone FreeZone, 2022’de genç müşterilerine özel indirim avantajları da sağladı. 
 
Buna göre, Vodafone Yanımda uygulamasından ulaşılan Her Şey Yanımda FreeZone Dükkan’da gamer’ların ihtiyaçlarını karşılayan, e-pinden aksesuara, çok sayıda üründe geçerli, FreeZone’lulara özel 100 TL alışverişe sepette 30 TL indirim sunuluyor.  
 
İnternetinden yemeyen uygulamalar arasına TikTok katıldı
 
Vodafone FreeZone, 2022’de dünyada ve Türkiye'de en çok indirilen ve zaman geçirilen uygulamalar arasında ilk sıralarda yer alan TikTok'u FreeZone Güzellikleri kapsamında tarifelere ek verdiği internetinden yemeyen uygulamalar arasına ekledi. 
 
TikTok ayrıca, yeni Çokkullanıcılı Artırılmış Gerçeklik (AR) Efekti özelliğini de ilk kez Vodafone FreeZone ile birlikte Türkiye pazarına sundu. Vodafone'a özel tasarlanan yeni fırça özelliğiyle, FreeZone'lulara TikTok'ta arkadaşlarıyla birlikte gerçek zamanlı çizimler yapabilme imkanı sunuldu. 
 
Özel günlerde de gençlerin yanında oldu 
Vodafone FreeZone, 2022’de Karne Günü ve Okula Dönüş gibi özel dönemlerde gençler için kampanyalar da düzenledi. Her iki kampanya kapsamında FreeZone’lular Her Şey Yanımda FreeZone Dükkan’da 100 TL’lik alışveriş yaptıklarında sepette 30 TL indirim aldılar. 
 
Ayrıca, Vodafone mağazaları ve vodafone.com.tr’de seçili ürünlerde 12 ayda ödeme kolaylığı, Vodafone Mobil Ödeme ile yapılan oyun ve dijital üyeliklerde 30 TL indirim, 12 aylık Cambly abonelik satın alımlarında %57 indirim gibi ayrıcalıklardan faydalandılar.  
 
Hediye Çarkı’nda ikinci çevirme hakkı 
Vodafone FreeZone, 2022’de mevcut ve yeni gelen tüm genç müşterileri için bir hediye kampanyası da düzenledi. 
 
Buna göre, FreeZone’lular Vodafone Yanımda uygulamasında yer alan Hediye Çarkı’nda her hafta ilk çevirme haklarının yanında GB garantili ikinci bir çevirme hakkı daha elde etti. 
 
Kampanya süresince her hafta Hediye Çarkı’nı 2 kez çeviren FreeZone’lular, toplamda en az 5 GB’dan 15 GB’a kadar değişen içeriklerde garanti GB kazandı.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.