Tekfen Vakfı Burs Programı İçin Başvurular Başlıyor

Tekfen Vakfı, her yıl olduğu gibi bu yıl da maddi desteğe ihtiyaç duyan 550 başarılı üniversite öğrencilerine burs veriyor.
 

Başvurular 3-16 Ekim tarihleri arasında, www.tekfenburs.org üzerinden kabul edilecektir. Başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan gençlerin eğitimini desteklemeyi hedefleyen Tekfen Vakfı’nın burs başvuruları 3 Ekim’de başlıyor. 
 


Tekfen Vakfı burs programı kapsamında bu yıl da Türkiye'de öğrenim gören Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı 550 öğrenciye burs verecek. 
 
Bugüne kadar 3 bine yakın öğrencinin mezuniyetine ve onların iş hayatına atılmasına destek olan Tekfen Vakfı’nın, burs programından yararlanmak isteyen öğrencilerin www.tekfenburs.org üzerinden, başvurularını 3-16 Ekim tarihleri arasında tamamlamaları gerekiyor. Tekfen Vakfı, burs programıyla gençlerin eğitim sürelerinin tamamı boyunca onlara destek olmayı hedefliyor. 
 
Bu nedenle burs başvuruları arasında okuduğu akademik birimi yeni kazanan adaylara öncelik tanınıyor. 
 
Burs programına kabul edilen öğrenciler eş zamanlı olarak okullarından, resmi (bursiyer Kredi Yurtlar Kurumu’nun geri ödemeli kredisinden faydalanabilir, bursundan faydalanamaz), özel kurum-kuruluş ya da sivil toplum kuruluşlarından (STK) burs alamıyor. 
 
Kriterleri arasında bölüm kısıtlaması olmayan Tekfen Vakfı bursundan faydalanmak isteyen öğrencilerin, velileri arasında en yüksek gelir sahibi kişinin aylık brüt gelirinin 11 bin 977 TL ve altında olması şartı aranıyor. 
 
2022-2023 eğitim yılı için belirlenen burs tutarı 15 bin 720 TL olup, ödeme Kasım 2022 ile Mayıs 2023 tarihleri arasında, aylık taksitler halinde yapılacaktır. Bursiyerlere Tekfen Grup Şirketleri’nde staj imkânı ve gönüllü mentorluk desteği de sunuluyor. 
 
Tekfen Vakfı hakkında
 Tekfen Eğitim, Sağlık, Kültür, Sanat ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı, 12 Nisan 1999 tarihinde kâr amacı gütmeyen bir organizasyon olarak kurulmuştur. 
 
Vakfın hedefleri, kuruluş belgesinde, "Türkiye'nin önde gelen eğitim, sağlık, kültür, sanat ve doğal varlıkları koruma merkezlerinden biri olmak için ulusal ve uluslararası ortamda çalışmak ve bu konularda gelişme sağlanmasına, doğa ile uyum içerisinde yaşanacak bir geleceğin kurulmasına yardımcı olmak" şeklinde tarif edilmektedir. 
 
Hedefleri doğrultusunda bugüne kadar birçok projeye doğrudan kaynak sağlayan ya da aynı hedeflere ulaşmak amacıyla başka kurum ve kuruluşlarla işbirliği gerçekleştiren Tekfen Vakfı, 2004 yılında "Toplum Yararına Çalışan Kurum" statüsünü kazanmıştır. 
 
Tekfen Vakfı, çalışkan, başarılı ve sağlam karakterli gençlerin daha iyi şartlarla öğrenim görmesi için üniversite öğrencilerine karşılıksız burs vermektedir.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.