Koruncuklar İçin Okula Dönüş, Seninle “Eksiksiz” Olacak

Koruncuklarımızın Okula Dönüş İhtiyaçlarına Destek, Heyecanlarına Ortak Olun! 
 

Temel ihtiyaçları ve eğitime erişimleri risk altındaki ortaokul ve ortaöğretim (lise) seviyesindeki kız çocuklarına yurt desteği vererek, onların sıcak bir aile ortamında eğitime erişmelerine imkân veren Koruncuk Vakfı, Koruncuklar için “Okula Dönüş” kampanyasını hayata geçirdi. 
 


Koruncuk Vakfı herkesi, “Okula Dönüş, SENİNLE “Eksiksiz” Olacak!” mesajıyla hayata geçirilen kampanyaya katılarak Koruncukların okul ihtiyaçlarına destek, heyecanlarına ortak olmaya davet ediyor.
 
Koruncuklarımızın Okula Dönüş İhtiyaçları Seninle “Eksiksiz” Olsun! Koruncuk Vakfı, kız çocuklarına akademik başarı ön koşulu olmaksızın sunduğu bakım ve barınma hizmetinin yanı sıra onların sosyo-kültürel gelişimlerini; sanatsal, kültürel ve sportif faaliyetler yoluyla destekleyen Türkiye’deki ‘tek vakıf’ olma özelliğini taşıyor. 
 
Vakıf, Koruncukların eğitimlerini sürdürülebilir şekilde desteklemek için yürüttüğü çalışmalara, Koruncukların 2022-2023 eğitim-öğretim yılı okul ihtiyaçları için hayata geçirdiği “Okula Dönüş” kampanyası ile devam ediyor. 
 
Koruncuk Vakfı tarafından “Okula Dönüş, SENİNLE “Eksiksiz” Olacak!” vurgusuyla başlatılan “Okula Dönüş” kampanyasına bağışlarınızla katılarak; Çanta, Giyim, Teknoloji paketleri ile kırtasiye malzemelerinden çantaya, kıyafetten tablete Koruncukların eğitimlerine destek, heyecanlarına ortak olabilirsiniz. 
 
Okula Dönüş Kampanyasını Nasıl Destekleyebilirim? 
Koruncuk Vakfı “Okula Dönüş” kampanyasına: Çanta, Giyim, Teknoloji paketlerinden seçerek ya da istediğiniz tutarda yapacağınız bağışla destek olabilirsiniz.
 
Koruncuk Vakfı Hakkında 
Koruncuk Vakfı; çocukların, hangi sosyo - ekonomik koşulda olursa olsun haklarına eriştiği, sevgi ve güvenle büyüdüğü, eğitimlerine kesintisiz devam edebildiği ve katma değer yaratabildiği bir topluma hizmet etmek amacıyla çalışıyor. 
 
Koruncuk Vakfı geliştirdiği önleyici, koruyucu ve iyileştirici hizmet modelleriyle, temel ihtiyaçları ve eğitime erişimleri risk altındaki kız çocuklarını, kendilerini ifade edebilen, haklarının bilincinde bireyler olarak toplum içinde yer almaları konusunda güçlendiriyor. 
 
Yürüttüğü faaliyetlerde çocuğun yüksek yararını esas alan Vakıf, kız çocuklarına ortaokuldan üniversiteye kadar Koruncukköy’lerde barınma ve bakım hizmeti veriyor, sanat, kültürel ve sportif faaliyetler yoluyla onların sosyo - kültürel gelişimlerine katkıda bulunuyor. 
 
Psiko - sosyal gelişimlerine sağladığı olumlu etkiler nedeniyle, çocukları aileleri ile birlikte güçlendirmeyi ilke edinen Koruncuk Vakfı, bu amaçla aile odaklı çalışmalar yürütüyor. 
 
Vakıf çatısı altında büyüyen 18 yaşını doldurmuş genç kızlara ise tercihleri doğrultusunda yükseköğrenimleri veya mesleki gelişimleri boyunca destek olmaya devam ediyor. 
 
Vakıf ayrıca, sosyal hizmet model ve çalışmaların ulusal düzeyde yaygınlaştırılmasına, bu yolla çocuk hakları konusunda toplum farkındalığının artırılmasına yönelik çalışmalar yapıyor. 
 
Yirmiden fazla STK’yı bir araya getirerek kurduğu Çocuk ve Haklarını Koruma Platformu ile çocuk haklarının korunması ve bu haklara erişimdeki risklerin azaltılması için çalışıyor.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.