DeFacto Teknoloji, Yeni Mentorluk Programı ile Mühendislik Öğrencilerinin Kariyer Yolculuklarına Eşlik Ediyor

DeFacto’nun yeni nesil teknolojiler üretmesinde rol alan DeFacto Teknoloji, Türkiye’de teknoloji profesyonellerinin yetişmesi için önemli çalışmalara imza atıyor. 
 

Şimdiye kadar bu alanda hackathon’lar ve Management Trainee programları sunan DeFacto Teknoloji, son olarak My Tech Mentor adında yeni bir program başlattı. 
 


Mühendislik bölümü öğrencilerine yönelik olarak geliştirilen programla gençlerin kariyer yolculuklarına güçlü bir başlangıç yapmaları için gerekli donanım sağlanıyor. Bu doğrultuda gönüllü DeFacto Teknoloji çalışanları, programa seçilen öğrencilerle uzmanlıklarını ve deneyimlerini paylaşıyor. 
 
DeFacto Teknoloji, IT ve Teknoloji alanında kendini geliştirmek isteyen gençleri desteklemeye devam ediyor. Şirket, bu yıl başlattığı My Tech Mentor ile mühendislik bölümü öğrencilerine mentorluk desteği sunuyor. 
 
DeFacto Teknoloji’nin uzmanları tarafından sağlanan mentorluk eğitimlerinde, bu alandaki temel konular ele alınıyor ve potansiyel kariyer alanlarında deneyim ve bilgi edinme imkanı sunuluyor. 
 
Programın ilk yılında gönüllü mentorlar, bire bir iletişim ve danışmanlık ile İstanbul Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nden seçilen 15 mühendislik öğrencisinin yanlarında yer alıyor. Programın Ekim ayında tamamlanması planlanıyor. 
 
OYUNLAŞTIRMA, METAVERSE, YAPAY ZEKA GİBİ YENİ KARİYER ALANLARINDA BİLGİ VE DENEYİM SAĞLIYOR 
 
DeFacto Teknoloji My Tech Mentor programında ‘Big Data’, ‘Yeni Teknolojiler ile Kod Geliştirme’, ‘ERP Sistemleri’, ‘Oyunlaştırma’, ‘Metaverse’, ‘Yapay Zeka’, ‘Bilgi Güvenliği’ ve ‘IT Bütçe Planlama’ gibi pek çok konu yer alıyor. 
 
Böylece My Tech Mentor bir yandan gençlere bu yeni kariyer alanları hakkında bilgi ve deneyim sağlarken bir yandan da Türkiye’nin hızla gelişen dijital teknolojiler alanında yetkin insan gücü ihtiyacına yanıt sunuyor. 
 
DeFacto Teknoloji, yeni mezun yeteneklere yönelik şimdiye dek düzenlediği Management Trainee ve hackathon’ları bu yeni programla bir adım öteye taşımış oldu.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.