Lise öğrencileri Bilgi’nin yaz okulu ile geleceğe hazırlanacak

İstanbul Bilgi Üniversitesi 9’uncu, 10’uncu, 11’inci ve 12’nci sınıf lise öğrencilerine yönelik 8-19 Ağustos 2022 tarihlerinde santralistanbul Kampüsü’nde “BİLGİ Lise Yaz Okulu” düzenliyor. 
 

Akıllı Teknolojiler, Dünden Bugüne Ekonomi, İşletme Yönetiminde Yeni Yaklaşımlar, Sosyal Bilimlere Giriş, Önce Sağlık başlıklı programları kapsayan Yaz Okulu öğrencilere yenilikçi bir yaklaşımla geleceğin yetkinliklerini kazandırmayı hedefliyor
 


İstanbul Bilgi Üniversitesi, lise öğrencilerine yönelik olarak 8-19 Ağustos 2022 tarihlerinde santralistanbul Kampüsü’nde “BİLGİ Lise Yaz Okulu” düzenliyor. 
 
BİLGİ Lise Yaz Okulu’nda Akıllı Teknolojiler, Dünden Bugüne Ekonomi, İşletme Yönetiminde Yeni Yaklaşımlar, Sosyal Bilimlere Giriş, Önce Sağlık başlıklı programlar düzenlenecek. 
 
BİLGİ Lise Yaz Okulu’nda gençlerin hızla değişen dünyada geleceğe hazırlanması, yeni yetkinlikler kazanması, üniversite hayatına geçişte meslek seçimleri için desteklenmesi amaçlanıyor. 
 
Lise öğrencileri BİLGİ Lise Yaz Okulu kapsamında seçtikleri program dahilinde derslere katılarak okumak istedikleri bölüm ile ilgili izlenim edinebilecek ve sosyal aktivitelerle üniversite hayatını deneyimleyebilecek. Yaz Okulu’na başvurular 1 Ağustos 2022 tarihine kadar devam ediyor. 
 
Dijital pazarlamadan kripto paraya, nanoteknolojiden çevre tarihine birçok konu işlenecek 
 
İşletme Yönetiminde Yeni Yaklaşımlar Programı’nda pazarlamanın temelleri ve tüketici davranışlarından dijital pazarlama tekniklerine, fintech ve finansal piyasaların geleceğinden dijitalleşme ve endüstri 4.0’a kadar geniş yelpazede konuları içeren dersler işlenecek. 
 
 Akıllı Teknolojiler Programı’nda ise öğrenciler, analog elektronik, makine öğrenmesi, Python kodlama, gömülü sistemler, nanoteknoloji, ses ve görüntü işleme, sistem analizi ve optimizasyon teknikleri, kuantum bilgisayarları ve kuantum hesaplamaları alanlarında derslere katılma imkânına sahip olacak.
 
Dünden Bugüne Ekonomi Programı’nda ise öğrenciler dijital ekonomiden iktisat tarihine, finans piyasalarının geleceği ve kripto paradan iklim değişikliğinin ekonomik etkilerine kadar çok çeşitli konularda alacakları dersler ile ekonominin farklı boyutları hakkında detaylı bilgi sahibi olacak. 
 
Sosyal Bilimlere Giriş Programı ise uluslararası ilişkiler, çevre ve hayvanların tarihi, 21. yüzyıl müziği, mit ve trajedilerin çağdaş edebiyata etkileri, dilbilim ve çocuk terapisi gibi farklı alanlarda öğrencilere sosyal bilimlerin temel konuları hakkında bilgi sahibi olma imkânı sunacak. 
 
Ayrıca program kapsamında BİLGİ Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi, Sivil Toplum Çalışmaları Eğitim ve Araştırma Merkezi, Sosyoloji ve Eğitim Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (SEÇBİR), Avrupa Birliği Enstitüsü çeşitli seminerler verilecek. Sağlık alanında da “Önce Sağlık” başlıklı programı sunan yaz okulu, insanın yapısal özelliklerinden fizyoterapi ve rehabilitasyona, sağlıklı beslenme yollarından su içi egzersiz ve aktivitelere kronik hastalıkların yönetiminden sağlığı geliştirme yöntemlerine kadar geniş yelpazede derslerle lise öğrencilerine sağlık alanında temel bilgi sağlamayı amaçlıyor. 
 
 1 Ağustos’a kadar başvuruların devam ettiği BİLGİ Lise Yaz Okulu’nu başarıyla tamamlayan öğrenciler katılım belgesi almaya hak kazanacak.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.