Akbanklı Ailem Akademisi kuruldu

Akbank, Prof. Dr. Selçuk Şirin ile birlikte Akbanklılar ve sevdiklerinin diledikleri zaman, farklı gelişim fırsatlarından yararlanabilmeleri amacıyla Akbanklı Ailem Akademisi’ni kurdu. 
 

Akademinin lansmanında tüm çocukların doğumdan itibaren kitaplarla buluşması amacıyla hayata geçirilen 1 Milyon Kitap projesine 60 bin kitap bağışı yapılacağı da duyuruldu. 
 


 Akbanklıların iyi olma halini desteklemek için yürütülen tüm çalışmaları İyi Bir Sen çatısı altında toplayan Akbank, yeni bir proje hayata geçirdi. 
 
Banka, Akbanklılar ve sevdiklerine diledikleri zaman farklı gelişim fırsatlarından yararlanabilmeleri için Prof. Dr. Selçuk Şirin ile birlikte Akbanklı Ailem Akademisi’ni kurdu. 
 
Akbanklıların yanı sıra ailelerinin ve sevdiklerinin üye olabileceği Akbanklı Ailem Akademisi, sağlık, psikoloji, kültür&sanat, ebeveynlik, çocuk gelişimi gibi birçok farklı alanda etkinlikler, söyleşiler, atölyeler ve online içeriklerle banka çalışanlarını ve sevdiklerini buluşturacak. Bunun yanı sıra sürdürülebilirlik alanında hem çocuklara hem de yetişkinlere özel içerikler de sunulacak. 
 
 “Akbanklı Aile Akademisi, uzun zamandır hayalini kurduğumuz bir proje ” 
 Bundan sonra tüm Akbanklılar ve ailelerinin Akbanklı Ailem Akademisi ile bir araya geleceğini ve diledikleri zaman farklı gelişim fırsatlarından yararlanabileceklerini söyleyen Akbank İnsan ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı Pınar Anapa, “Akbanklı Ailem Akademisi ile uzun zamandır hayalini kurduğumuz kapsamlı bir projeyi hayata geçiriyoruz. 
 
Akbanklılar ve sevdiklerinin fiziksel ve psikolojik sağlıktan dijital dünyaya, entelektüel birikimden çocuk gelişimine kadar birçok konuda online kaynaklara ulaşılabilmesi, atölye ve seminerlere katılarak farklı uygulamalardan birlikte yararlanabilmesi için Akbanklı Ailem Akademisi’ni hayata geçirdik. 
 
Akbanklı Ailem Akademisi ile Akbanklılar tüm içeriklerden sevdikleri ile birlikte yararlanabilecek” diye konuştu. 
 
 “Türkiye ve dünyadaki kurumlara da model olacak”
 Lansmanda konuşan Prof. Dr. Selçuk Şirin ise yaşam boyu gelişimin ve farklı disiplinlerden beslenmenin önemini vurgulayarak şunları söyledi:
 
 “Akbank Akademi ekibi ile aylarca süren hazırlıklar sonucu ortaya çıkan Akbanklı Ailem Akademisi ile hem Türkiye’deki diğer kurumlara hem de dünyaya model olacak bir kurum içi aile destek programı oluşturduğumuza inanıyorum. 
 
Özellikle pandemi sonrası daha net olarak ortaya çıktı ki bireylerin tek başına sağlıklı, mutlu ve başarılı olması yetmiyor. Birlikte çalıştığınız arkadaşların ve bir arada yaşadığınız geniş aile bireylerinin sağlığı, mutluluğu ve başarısı da bir o kadar önemli. 
 
Bireyi geniş aile kavramının içinde bir parça olarak gören Akbanklı Ailem Akademisi işte bu bütünsel yaklaşımla tasarlandı. Akademi aile kavramını sadece çekirdek aile değil en geniş şekilde tüm aile fertlerini içerecek şekilde tarif ediyor. 
 
Destek programlarını tasarlarken hamilelik ve ilk 3 yaş, okul öncesi dönem (3-6 yaş), okul dönemi (7-12 yaş), ergenler (12-18 yaş), gençler, yetişkinler ve büyükler için ayrı ayrı programlar tasarladık. Her bir grup için bütünsel şekilde fiziksel, zihinsel, sosyal ve duygusal gelişimi odağına alan programlar geliştirdik. 
 
Umudum odur ki gerek bilimsel altyapısı gerek bütünsel yaklaşımı ile özgün bir tasarım olan Akbanklı Ailem Akademisi Akbanklılara destek olmanın yanı sıra ülkemizdeki diğer kurumlara ilham olacak ve Türkiye’den dünyaya önemli bir model sunacaktır.” 
 
 1 Milyon Kitap için de katkı sağlanacak 
Lansmanda Akbank’ın, tüm çocukların doğumdan itibaren kitaplarla buluşması amacıyla Prof. Dr. Selçuk Şirin’in hayata geçirdiği 1 Milyon Kitap projesine de katkı sağladığı duyuruldu. Banka farklı STK’larla iş birliği yaparak 60 bin kitap bağışı yapacak.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.