Borusan Teknoloji Okulu gençlere eğitimde fırsat eşitliği sağlamayı hedefliyor

Borusan Holding, Toptalent gençlik platformuyla birlikte hayata geçirdiği Borusan Teknoloji Okulu ile gençlere eğitim fırsatı sunuyor. 
 

Borusan çalışanlarının gönüllü olarak yer aldığı ve teknoloji alanında videolar hazırladıkları projede 8 farklı başlıkta eğitim içeriği 1 yıl boyunca ücretsiz olarak öğrencilere sunulacak. 
 
Türkiye’nin önde gelen gruplarından olan ve faaliyet gösterdikleri farklı alanlarla birlikte fırsat eşitliği, eğitim ve sanata yatırımlarıyla da öne çıkan Borusan Holding, Borusan Teknoloji Okulu projesini hayata geçiriyor. 


 
Bu projeyle eğitim gibi önemli bir araçla gençlere ulaşarak fırsat eşitliği sağlamayı amaçlayan Borusan, hazırlanan eğitimlerden herkesin ücretsiz olarak faydalanabilmesini hedefliyor.  
 
Eğitim videoları 1 yıl boyunca herkese açık ve ücretsiz olarak yer alacak 
Toptalent gençlik platformu iş birliği ile yürütülen projede Borusanlı gönüllü eğitmenler teknoloji odaklı konu başlıkları ile ilgili eğitim içerikleri hazırladılar. 
 
Özellikle üniversite öğrencisi ve yeni mezunlara ulaşılması amaçlanan projede öğrencilerin hem yapay zeka, yazılım, robotik gibi konularda bilgi sahibi olması hem de Borusan bünyesinde kullanılan teknolojilerin aktarılması planlanıyor. 
 
Borusan Mannesmann, Borusan Lojistik, Supsan, Borusan Cat, Borusan Otomotiv, Borçelik ve Borusan EnBW Enerji şirketlerinden 10 eğitmen, mühendislerin çalışma alanları, yapay zeka, otomotiv teknolojileri ve mobilitenin geleceği, otomasyon teknolojileri gibi 8 farklı konu başlığında videolar hazırladı. 
 
Eğitim videoları Toptalent’ın eğitim platformu olan Toptalent Business School websitesi’nde 1 yıl boyunca herkese açık ve ücretsiz olarak yer alacak. Her modül sonunda öğrenciler bir test çözecek, %80 ve üzeri oranında başarı sağlayanlara Borusan Teknoloji Okulu Başarı Sertifikası verilecek. 
 
 “Geleceğin yeteneklerine farkındalık sağlamayı amaçlıyoruz” 
Borusan Holding İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Grup Başkanı Nursel Ölmez Ateş, Borusan olarak eğitimde fırsat eşitliğine büyük önem verdiklerini vurguluyor: “Geleceğin iş yapış süreçlerini, geleceğin teknolojilerini tasarlamak için bugünden çalışmamız ve gençlere fırsatlar sunmamız gerekiyor. 
 
Borusan Teknoloji Okulu’nun bu anlamda fark yaratacak bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Proje aynı zamanda Borusan’ın sürdürülebilirlik odak alanlarından inovasyon ve insan ile de örtüşüyor. 
 
Geleceğin yeteneklerini iş dünyasına hazırlamak aynı zamanda mühendisliğe ve teknolojiye ilgi duyan gençlere Borusan’ı tanıtmak, onlarda farkındalık sağlamak ve Borusan’ın genç yetenek ihtiyacına kaynak yaratmak için bu projeyi hayata geçiriyoruz. 
 
Bu projede gönüllü olarak yer alan Borusan çalışanlarımıza da teşekkür etmek istiyorum. Gelecekteki meslektaşları için hazırladıkları bu videolar çok değerli.” Projenin tanıtım videosunu izlemek için: https://www.youtube.com/watch?v=fPlJF7bIs_w 
 
Borusan Holding hakkında 
1944 yılında Asım Kocabıyık tarafından kurulan Borusan Holding, başta Türkiye olmak üzere 3 kıtada 12 ülkede, dünyanın çeşitli pazarlarında üretim, makina ve güç sistemleri, lojistik, otomotiv ve enerji sektörlerinde istikrarlı büyümesini devam ettiriyor. 
 
Kurum içi girişimcilik, inovasyon, uluslararası pazarlarda aktif rekabet stratejisi ve topluma, ekonomiye ve çevreye maksimum fayda sağlama misyonuyla fark yaratan Borusan, iş yapış süreçlerine entegre ettiği iklim, insan, inovasyon odaklı sürdürülebilirlik yaklaşımıyla çalışmalarını sürdürüyor. 
 
Toptalent hakkında Yeteneklerin kariyer platformu toptalent.co, şirketlerin işveren markalarını güçlendirerek en iyi yetenekleri çekmelerini, onlarla etkileşim kurmalarını ve işe almalarını sağlıyor. 
 
Toptalent, Business School altında profesyonellere ve genç profesyonellere en iyi online video eğitimleri sunarken iş hayatında yetenekleri daha başarılı yapacak sertifikalı bilgi ve beceriler sunmak için teoriyi ve pratiği bilen iş dünyasından liderlerle birlikte çalışıyor.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.