Gençlere yönelik Innovation Campus programının yapay zekâ eğitimleri için başvurular başladı

25 yetenekli gencin kalkınma alanındaki sorunlara yapay zekâ kullanarak çözüm bulmayı öğrenecekleri Samsung’un Innovation Campus programı için başvurular bugün başladı. 
 

Samsung Electronics’in Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) iş birliğiyle üçüncü defa düzenleyeceği Innovation Campus programı için başvuru süreci başladı. 
 
Innovation Campus programı, Samsung'un küresel kurumsal vatandaşlık vizyonu doğrultusunda yeni nesil iş gücünün geleceği belirleyen teknolojileri kullanabilmesini sağlamayı, gençlere Dördüncü Sanayi Devrimi’nde başarı kazanarak bu alanda öncülük etmek için ihtiyaç duyacakları teknik becerileri kazandırmayı ve Türkiye'nin dijital dönüşümünü hızlandırmayı amaçlıyor. 


 
Program kapsamında katılımcılar ayrıca problem çözme becerilerini gerçek hayattaki zorlukların üstesinden gelmek için nasıl kullanabileceklerini öğrenme fırsatı da bulacak.  
 
Odak noktası yapay zekâ olacak  
Yapay zekayı odağına alan beş aylık program, 18-29 yaş arası gençlerin başvurusuna açık olacak. Eleme sürecinde başvuranlar teknik testler ve yetkinlik bazlı bir değerlendirmeden geçecek. 
 
Başarılı bulunan 25 katılımcı, ODTÜ profesörleri tarafından Samsung'un yapay zekâ konusundaki küresel müfredatı ile 5 ay sürecek eğitim almaya hak kazanacak. 
 
Katılımcılar, alacakları eğitimin ardından becerilerini sergileyebilecekleri projeleri tasarlayarak programın sonunda fikirlerini hayata geçirmelerini sağlayacak maddi destek ve koçluk desteği almak amacıyla yarışacak. 
 
Başarılı katılımcılar, program sonunda sertifika alacak. Projeler kalkınma alanındaki sorunları çözüme kavuşturmayı hedefleyecek Teması Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (SKA’lar) olarak belirlenen yarışmada SKA’lar çerçevesinde en fazla ilerleme potansiyeli sergileyen projeler ödüle hak kazanacak. 
 
UNDP uzmanları katılımcılara SKA’lar hakkında ve edindikleri yeni becerileri kalkınma projelerinde nasıl kullanabilecekleri konusunda yönlendirme sağlayacak. Kıdemli insan kaynakları uzmanları da mesleki başarı için gereken yaşam becerileri konusunda eğitim verecek. 
 
Teknoloji sektöründen mentorlar ve rol modeller de program katılımcıları ile deneyimlerini paylaşacak. Innovation Campus programı başvuruları 15 Ocak 2022'ye kadar https://toptalent.co/samsung-innovation-campus adresinden yapılabilecek.  
 
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Hakkında 
ODTÜ, bugün 65. yaşını kutlayan ve her alanda ilkleri gerçekleştiren bir üniversite olarak; 140.000’i aşan sayıda mezunu ile ülkemizde ve dünyada 140’tan fazla ülkede eğitim, araştırma, toplumsal hizmet ve iş dünyasına yön vermektedir. 
 
Beş fakültede 41 lisans programı ve beş enstitüde 108 yüksek lisans, 69 doktora programı, 43 araştırma merkezi, 430 eğitim ve araştırma laboratuvarı ile 27 binden fazla öğrenciye, 2500’den fazla akademisyene ev sahipliği yapan ODTÜ, sağladığı kaliteli eğitimin yanı sıra hem ulusal hem uluslararası düzeyde artan bilimsel etkisi ile ülkemizin öncü araştırma üniversitesidir. 
 
Toplum, insanlık ve doğa için, evrensel değerler çerçevesinde, yaratıcı ve eleştirel düşünmeyi, yenilikçiliği ve liderliği besleyerek mükemmellik düzeyinde araştırma yapmak, eğitim vermek ve topluma hizmet etmeyi misyon edinen ODTÜ hakkında ilgili ayrıntılı bilgiye https://www.metu.edu.tr/tr adresinden ulaşılabilir.
 
Türkiye Bilişim Vakfı Hakkında 
Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) Nisan 1995’te kurulmuştur. Kurucusu ve şu anki Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Eczacıbaşı’dır. 186 Kurum ve 251 gerçek kişi olmak üzere toplam 437 üyesi ile birlikte ana amacı; Türkiye’nin bilgi toplumuna dönüşebilmesi için bilgi ve teknoloji temelli altyapının oluşturulabilmesine katkıda bulunmak, teknolojinin getirdiği yeni iş ve yaşam modellerini takip ederek dünya ile rekabet eden gelişmiş bir Türkiye için uğraş vermektir. 
 
TBV; Bilgi & iletişim ve telekom sektörünün ekonomideki payının arttırılması için bilimsel araştırma ve geliştirme etkinliklerinde bulunmak, ekonomik ve sosyal çalışmalar yapmak, projeler üretmek ve uygulamalarını sağlamak için bilgi toplumu, eğitim, oyun, dijital dönüşüm, akıllı şehirler, Avrupa Birliği dijital gündemi, kamu da regülasyon, sivil toplum iş birlikleri gibi pek çok önemli alanda çalışmalarına ara vermeksizin devam etmektedir.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.