Çocuğunuzun Mobil Oyun Oynarken Matematik Öğrenmesini Nasıl Sağlarsınız?

Oyunlar, eğlenceli bir aktivite olmanın yanı sıra öğrenme sürecini de hızlandırıyor.
 

 Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre, öğrenmeye yönelik geliştirilen oyunlar öğrencilerin matematik konusundaki bilgilerini yüzde 79 artırıyor ve çocukların yüzde 83’ü ise oyundan öğrendiklerini daha sonra okulda kullanabiliyor. 
 
Çocuklar için eğlenceli kolay öğrenme programları ve oyunları sunan global marka Da Vinci Kids mobil eğitim uygulaması matematikten kodlamaya, yaratıcılık, problem çözme ve el işinden astronomi ve arkeolojiye kadar eğlenceli öğrenme sunan global oyunlarını Türkiye’de de duyurdu. 
 


 Ana sınıfından 4. sınıfa kadar olan çocukların temel becerilerini oyunla da geliştirilmesine katkı sağlayan Da Vinci Kids, eğlence saatlerinde mobil oyun oynarken öğrenmenin devam etmesini sağlıyor. 
 
Da Vinci Kids mobil eğitim uygulamasının içinde sunulan matematik oyunları ise dört işlemi, geometriyi ve denklemleri çocukların daha fazla oynamaya istekli olacakları akıllı yollarla birleştirerek fark etmeden öğrenmelerini sağlıyor. 
 
Dört işlemi ve geometriyi kullanarak eğlendiriyor  
PIENADO oyununda çocuklar şekiller ve örüntü tanıma hakkında bilgi alırken, bir kasırga üzerinde oluşan geometrik boşluğu doğru şekillerle doldurarak kasırganın gücünü azaltıp durdurmaya çalışıyorlar. 
 
TRIAGOGO oyununda dört işlemi kullanarak eğlenceli yaratıkları besleyen çocuklar, MATH vs BAT: YARASALARA KARŞI MATEMATİK oyununda yine dört işlemi kullanarak çeşitli yarasalarla mücadele ederek oyunda ilerlemeye çalışıyorlar. 
 
ADDITION BLOCKS’da ise oyunun verdiği hedef sayılar kadar blokların üzerindeki rakamları toplayarak tüm blokları birleştirip oyunu tamamlıyorlar.  
 
Da Vinci Kids’te her yerde kolay öğrenme için neler var? 
Tüm dünyada 90 farklı ülkede 60 milyon aileye ulaşan Da Vinci Kids; okullarda ve evde multimedya öğrenimini geliştirmek, çocuklarda STEAM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Sanat, Matematik) and SEL (Sosyal ve Duygusal Öğrenme) eğitimini teşvik etmek, mobil cihazlarda öğrenme deneyimini geliştirmeye katkı sağlayan eğitici TV programlarından ve oyunlardan oluşuyor. 
 
Da Vinci Kids, Önümüzdeki dönemde eğitici oyunlara yaptığı yatırımları daha da artırmayı planlıyor. 
 
T.C. Milli Eğitim Bakanlığı müfredatı ile eşleşen programlar; bilim, teknoloji, doğa, vahşi yaşam, etrafımızdaki dünya, sanat, el sanatları, spor, süper kahraman becerileri, tarih ve keşif konularında öğrenme öğesi ve farklı disiplinlere katkı sağlayacak şekilde çeşitlilik içeriyor. 
 
Da Vinci Kids mobil eğitim uygulaması mobil telefon, tablet ve televizyon gibi internete bağlı tüm cihazlardan ve App Store’lardan indirilerek kullanılabiliyor.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.