fizy’de Haziran ayının enleri belli oldu

Dijital müzik platformu fizy’de Fatma Turgut’un yeni şarkısı ‘Dünyalar Senin Olsun’ ve Hadise’nin ‘Hay Hay’ isimli parçası Haziran ayının en fazla paylaşılanları arasında yer aldı. 
 

fizy’li müzikseverler Haziran ayında Kurtuluş Kuş’un ‘El İnsaf’, ‘Rüya Gibi’ ve Burak Bulut ile birlikte seslendirdiği ‘Sevmedim Deme’ isimli düetini dinledi.
 


 Platformda en fazla beğenilen şarkı ise Edis’in ‘Martılar’ ve Yalın’ın ‘Yaz Gülü’ parçası oldu. Türkiye’nin dijital müzik platformu fizy, Haziran ayında da müzik tutkunlarının tercihi oldu. 
 
Fatma Turgut’un Turkcell’in yeni reklam filminde de seslendirdiği ‘Dünyalar Senin Olsun’ parçası Haziran ayının en fazla paylaşılan şarkısı olurken Fatma Turgut’u; Hadise ‘Hay Hay’, Kurtuluş Kuş & Burak Bulut ‘Sevmedim Deme’, Buray ‘Alaz Alaz’, Yalın ‘Yaz Gülü’ ve ‘Oyunbaz’ şarkıları ile takip etti. Ayrıca Tarkan’ın ‘Yolla’, İkilem’in ‘Kaybolurum Gülüşünde’ ve İbrahim Tatlıses’in ‘Gelmesin’ isimli parçaları Haziran’ın çok paylaşılan şarkıları arasında yer aldı. 
 
fizy’li müzikseverler Haziran ayında en fazla Kurtuluş Kuş’un ‘El İnsaf’, ‘Rüya Gibi’ ve Burak Bulut ile birlikte seslendirdiği ‘Sevmedim Deme’ isimli düetini dinledi. 
 
Ayrıca Buray’ın ‘Alaz Alaz’, Uzi’nin ‘Krvn’, Edis’in ‘Martılar’ ve Ebru Yaşar’ın ‘Ben Bilmem’ isimli parçaları da Haziran ayının en çok dinlenenleri arasında yer aldı. 
 
fizy kullanıcıları Haziran ayında paylaştığı şarkıların yanı sıra Derya Uluğ’nun ‘Kanunlar Gibi’ şarkısını, Edis’in popüler şarkısı ‘Martılar’ ve Sedo & Patron tarafından seslendirilen ‘Ölebilirim’ isimli parçasını beğendi. 
 
fizy’de Haziran ayının en fazla dinlenen isimleri ise Türk müziğinin usta isimlerinden İbrahim Tatlıses, Sezen Aksu, Müslüm Gürses, Ahmet Kaya ve Tarkan olurken her yaştan hayran kitlesine sahip Yalın, Sagopa Kajmer, Buray ve Uzi oldu. 
 
‘Pop’ yine zirvede Haziran ayında fizy’yi tercih eden müzikseverlerin en fazla dinlediği tür pop müzik oldu. ‘Rap’, ‘Aşk, En İyiler’, ‘Best Of, Yöresel’, ‘Ülkesel’, ‘Oldies’ ve ‘Melankolik’ ise ilgi gören diğer kategoriler arasında yer aldı. Onlarca müzik listesinin bulunduğu platformda en çok tercih edilenler şöyle sıralandı:
 
 ‘Günün Listesi’, ‘En Yeniler (Yabancı)’, ‘fizy pop’, ‘fizy rap’, ‘Yaz Geldi’, ‘Şekerli Şarkılar’, ‘fizy 45’lik’, ‘fizy spor’ ve ‘Taze Taze’. 
 
Türkiye Haziran ayında da müziği fizy’den dinlemeye devam etti Türkiye’nin her bölgesinden dinleyici kitlesine sahip fizy’yi Haziran ayında en çok dinleyen şehirlerin ise başında İstanbul geldi. Onu sırasıyla Ankara, Konya, İzmir, Adana, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep ve Denizli takip etti.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.