Felece’den Runner Club programıyla gençlere teknoloji eğitimi ve iş fırsatı

İş dünyasında dijital dönüşüm projeleri hızla devam ederken nitelikli insan kaynağına duyulan ihtiyaç da artıyor. 
 

Teknoloji şirketi Felece bir okul misyonuyla hayata geçirdiği Runner Club eğitim programıyla üniversiteden yeni mezun gençleri yetiştirerek Anadolu’nun teknoloji üssü olarak öne çıkan Eskişehir’de ve İstanbul’da istihdam yaratıyor. 


 

Bu yıl ikincisi düzenlenen Runner Club programına başvurular 30 Temmuz Cuma gününe kadar devam ediyor.

 
İş dünyasının liderleri dijital dönüşümün önündeki en büyük engellerden birinin nitelikli insan kaynağı ve dijital yetkinlik yoksunluğu olduğuna dikkat çekiyor. Diğer yandan Türkiye’de 15-24 yaş grubunu kapsayan genç nüfusta işsizlik oranı %24’e ulaşmış durumda. 
 
Müşterilerine uçtan uca teknoloji ve SAP çözüm ortaklığı sunan Felece, düzenlediği eğitim programıyla hem yeni mezunların dijital yetkinliklerini artırıyor hem de tersine göç başlatarak İstanbul’un yanı sıra Eskişehir’de de istihdam imkânı yaratıyor. 
 
Anadolu’da bir teknoloji üssü kurma hedefiyle Ar-Ge merkezini Eskişehir Teknopark’ta konumlandıran Felece, bu merkezde ihtiyaca yönelik çözümler geliştirebilen “Değer Mühendisleri” yetiştirerek çok sayıda nitelikçi gence istihdam alanı yaratıyor.  
 

Hem SAP hem de Non-SAP teknolojilerini içeren kapsamlı eğitim 

2020 yılında başlayan Runner Club programı kapsamında 28 öğrenci ve yeni mezun genç Felece’nin sektörde deneyimli uzman ekibinden eğitim aldı. Bu gençlerin 11’i Felece’nin Eskişehir’de bulunan ofisinde Ar-Ge merkezinde istihdam edildi. 
 
Runner Club programı ile bir ay boyunca Java+spring, Javascript, Hybris Core mimarisi gibi hem SAP hem de Non-SAP teknolojileri alanında kapsamlı bir eğitimden geçen gençler, proje de gerçekleştiriyor. 
 
Eğitim sonrası yapılan değerlendirmelere göre Felece’nin İstanbul ve Eskişehir ofislerinde iş imkânı da sağlanıyor. Üniversitelerin üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencileri ile yeni mezunların katılabileceği ve tamamen ücretsiz olan programa başvurular için son gün 30 Temmuz.  
 
Felece Hakkında 
Müşterilerine tüm iş süreçleriyle ilgili uçtan uca teknolojik çözüm, hizmet ve danışmanlık sunan Felece, 2014 yılında kuruldu. 
 
Endüstri uzmanlığıyla yaklaşık 11 sektörde 250’den fazla müşterisine dijital dönüşüm yolculuğunda eşlik eden Felece, SAP Gold Partner’ı olarak sunduğu üstün teknoloji çözümleri sayesinde müşterilerinin tüm dijital ihtiyaçlarını tek noktadan karşılayabiliyor.
 
Alanında uzman 300’ü aşkın çalışanıyla kurumların beklentileri doğrultusunda gerekli teknoloji yatırımlarını yapmalarına yardımcı olan Felece’nin İstanbul’da, Eskişehir’de ve Londra’da ofisleri bulunuyor. Felece, Eskişehir Teknopark’ta yer alan Ar-Ge Merkezinde de müşterilerinin ihtiyacına yönelik olarak inovatif çözümler geliştiriyor.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.