Uzaktan Eğitim Döneminde Özel Derse Rekor Talep

Türkiye’nin hizmet alanında en büyük online platformu Armut; öğrencilerin online özel ders taleplerini inceledi.
 

Elde edilen veriler, uzaktan eğitim sürecinin hayatımıza girmesi ile paralel olarak online özel ders taleplerinin arttığını ortaya çıkardı. Covid-19 ile beraber değişim yaşayan eğitim, 1 yılı aşkın süredir “uzaktan” devam ediyor. 

 
Online hizmet sektörünün lideri Armut.com, eğitimini online olarak sürdüren öğrencilerin birçok farklı branşın online özel derslerini alarak öğrenme süreçlerine nasıl katkı sağladığının verilerini paylaştı.  
 
Aileler online özel derslere büyük ilgi gösteriyor 
Uzaktan eğitime devam eden ilkokul ve lise öğrencilerinin aileleri, çocuklarının eğitim sürecine online özel dersler aldırarak katkı sağlıyor. Yeni eğitim yılının başladığı Eylül ayından itibaren okula yardımcı online özel derslerde gözlenen talep artışı dikkat çekiyor. 
 
Online lise özel derslerinden Fizik, Kimya, Biyoloji ve Matematik branşlarının taleplerinde %45, ilkokul düzeyindeki Türkçe, Fen Bilgisi ve Matematik ilkokul branşlarının özel ders taleplerinde ise %71 artış gözlemlendi.
 
Bu yıl ilk defa online ortama taşınan Matematik Soru Çözümü talepleri ise 2021 yılının yükselen yıldızı oldu. 
 
 “Uzaktan” kelimesini içeren taleplerin Nisan ayında sınav döneminin yaklaşması ile beraber arttığı dikkati çekerken, genel okula yardımcı özel ders taleplerinin geçen senenin ilk 4 ayına göre %67 yükseliş yaşadığı gözlemlendi. 
 
Üniversitedeki kütüphanelerin yerini online dersler aldı 
İlkokul ve lise öğrencileri gibi pandemi nedeniyle eğitim hayatına uzaktan devam eden üniversite öğrencileri de yaşanan ikinci ve üçüncü dalga ile beraber akademik olarak işlenen konuların özel derslerine yoğun ilgi göstermeye başladı. 
 
Armut.com verilerine göre; yüz yüze eğitimin yeni yılda da gerçekleşemeyeceğinin açıklanmasının ardından bu yılın Nisan ayında bir önceki aya göre talepler %64 artış gösterdi. 
 
En çok talep edilen üniversite online özel dersleri istatistik ve iktisat olurken, bu yıl 2020’ye göre en çok büyüyen özel dersler; Matematik, Finans, Calculus, Akışkanlar Mekaniği ve Yazılım Programlama dersleri olarak öne çıktı.  
 
Armut hakkında: 
Hizmete ulaşmanın en kolay ve güvenilir yolu olma amacıyla Armut 2011 yılında kuruldu. 4000’in üzerinde farklı kategoride 670.000’den fazla hizmet vereni hizmet almak isteyenlerle buluşturan şirket, Türkiye’nin hizmet alanındaki en büyük online platformu olarak faaliyet gösteriyor. 
 
8 farklı milletten 105 kişilik ekibe sahip olan Armut, global markası HomeRun ile İngiltere, Mısır, Romanya, Suudi Arabistan, Polonya, Macaristan ve Çekya’da operasyonlarını yürütüyor; Türkiye’deki alt markası Rahat Taşın ile nakliye alanında özelleşmiş bir hizmet sağlıyor. 
 
Şirket, 2017 yılında Deloitte tarafından seçilen Technology Fast 50 listesinde Türkiye’nin en hızlı büyüyen 2. teknoloji şirketi, Technology Fast 500 listesinde ise Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerindeki en hızlı büyüyen 40. şirketi oldu.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.