Koç Üniversitesi Türkiyenin Trıple Crown Unvanına Sahip İlk Ve Tek Üniversitesi Oldu

Koç Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve İşletme Enstitüsü, küresel akreditasyon kuruluşu AACSB International’dan, (Association to Advance Collegiate Schools of Business/İşletme Yüksek Okullarını Geliştirme Derneği) akreditasyon aldı. 
 

Daha önce AMBA ve EQUIS akreditasyonlarına da sahip olan Koç Üniversitesi, bu akreditasyonla birlikte Türkiye’den “Triple Crown” (Üçlü Akreditasyon) ünvanına sahip ilk ve tek akademik kuruluş oldu.


 
Koç Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve İşletme Enstitüsü, işletme okulları için uzun süredir hizmet veren küresel akreditasyon kuruluşu ve dünya çapında öğrenci, eğitimci ve işletmeleri birbirine bağlayan en büyük işletme eğitim ağı AACSB International’dan akreditasyon aldı. 
 
Daha önce AMBA ve EQUIS akreditasyonlarını da almış olan Koç Üniversitesi, bu akreditasyonla beraber dünyadaki işletme okullarının yüzde birinden daha azının sahip olduğu “Triple Crown” “Üçlü Akreditasyon” a ulaşan, Türkiye’den ilk ve tek akademik kuruluş oldu. 
 
 Üniversite ekibinin her bir üyesinin çabaları sayesinde AACSB akreditasyonunu kazandıkları için mutlu olduklarını dile getiren Koç Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı ve İşletme Enstitüsü Akademik Direktörü Prof. Dr. Zeynep Gürhan Canlı şöyle konuştu:
 
”ACCSB topluluğu tarafından tanınarak, akreditasyon sayımızı 3’e yükseltmiş bulunuyoruz. Bu sayede dünyadaki en iyi işletme okullarının sahip olduğu 3’lü akredite unvanına erişmenin onurunu yaşıyoruz. 
 
Bu akreditasyona ulaşmak, Koç Üniversitesi’nin öğretim, araştırma, müfredat geliştirme ve öğrenci kazanımı ve deneyimi gibi alanlar dâhil olmak üzere eğitimde mükemmelliğin küresel standartlarda tanınması anlamına geliyor. 
 
Bu onura sahip olmamızda önemli katkıları olan öğretim üyelerimiz, idari personelimiz ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum.” 
 
Koç Üniversitesi, 2016 yılında işletme ve yönetim okulları için en kapsamlı kurumsal akreditasyon sistemi olarak tanımlanan MBA Derneği (AMBA) tarafından akredite edilmişti. 
 
2009 yılında aldığı Avrupa Kalite Geliştirme Sistemi (EQUIS) Akreditasyonu’nu da, 2017 yılında ikinci kez beş yıllığına yenileyerek, Türkiye’de ve bulunduğu bölgedeki ilk ve tek okul olmuştu. 
 
Koç Üniversitesi Hakkında: 
1993 yılında, en yetkin mezunları yetiştirmek, bilimin sınırlarını ilerletmek ve bu alanlarda ülkemize, insanlığa ve Türkiye'ye hizmet etmek misyonuyla kurulan Koç Üniversitesi, uluslararası düzeyde eğitim veren bir kurumdur. 
 
22 lisans, 40 yüksek lisans ve 28 doktora programı bulunan Koç Üniversitesi'nde lisans programındaki öğrencilerin yüzde 53’ü burslu olarak eğitim görmektedir. 
 
Koç Üniversitesi'nde öğrenim gören 7 000 öğrenci bulunuyor. Koç Üniversitesi’nin lisans ve yüksek lisans programlarından bugüne değin 14.000’den fazla öğrenci mezun oldu. 
 
Koç Üniversitesi, dünya standartlarında geniş laboratuvar, bilgi işlem ve araştırma olanaklarıyla, öğretim üyesi başına düşen bilimsel makale sayısında Türkiye'deki eğitim kurumlarının arasında en üst sıralarda yer alır.  
 
AACSB International hakkında 
 1916'da kurulan AACSB International (AACSB), yeni nesil büyük liderler yaratmak için eğitimcileri, öğrencileri ve işletmeyi birbirine bağlayan dünyanın en büyük iş eğitimi ittifakıdır. 
 
100'den fazla ülke ve bölgede varlığı ile AACSB, katılımı teşvik eder, yeniliği hızlandırır ve işletme eğitimindeki etkiyi artırır. Dünya çapında işletme derecesi programları sunan okulların yüzde 6'sından daha azı AACSB işletme akreditasyonuna s

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.