aday öğretmenlere ücretsiz eğitim teknolojileri konferansı

FMV’den aday öğretmenlere ve tüm Işık öğretmenlerine ücretsiz eğitim teknolojileri konferansı 
 

FMV Işık Okulları Teknoloji Stratejileri Komisyonu (TESKO) tarafından 8 Mayıs 2021 tarihinde aday öğretmenler ve tüm Işık öğretmenleri için ‘Geleceği Aydınlatacak Öğretmenlere Bir Işık’ başlıklı çevrim içi eğitim teknolojileri konferansı düzenlenecek.
 


8 Mayıs Cumartesi günü 09.30-15.00 saatleri arasında çevrim içi Zoom platformu üzerinden ücretsiz gerçekleşecek konferansa dileyen aday öğretmenler ve tüm Işık öğretmenleri www.fmv.edu.tr/egitimteknolojilerikonferansi linkini tıklayarak kayıt olabilecek. 
 
FMV Işık Okulları, etkinlik kapsamında; ‘Geçmişten geleceği eğitimle aydınlatmak’ misyonu ve 135 yıllık eğitim tecrübesiyle, üniversitelerin eğitim fakültelerinde eğitim gören öğretmen adaylarının, örgün ve uzaktan eğitimde teknolojinin kullanımı konusunda farkındalıklarını artırmayı, eğitim teknolojilerinin pedagojik bakış açısıyla sürece nasıl dâhil edildiğini gösteren ders tasarımları ve örnek uygulamalar ile buluşturmayı hedefliyor. 
 
Konferansta, UiPath Avrupa Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen ve ODTÜ Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Soner Yıldırım da gençler için iki önemli sunum gerçekleştirecek. 
 
Etkinlik kapsamında, Işık Okulları Dijital Liderler Akademisi (DLA) programında alanında uzman akademisyenler ile etkin ders tasarımları üzerine çalışan DLA öğretmenlerinin farklı temalarda tasarladığı/uyguladığı ders planı ve dijital materyalleri de öğretmen adayı gençler ile (40 dakikalık) eş zamanlı oturumlar ile buluşturulacak.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.