Lightboard Akıllı Tahtası ile Online Eğitimde Devrim

Türkiye’de bir yayınevi, alanında ilki gerçekleştirerek “lightboard” akıllı tahta teknolojisi ile online ders anlatımına geçiş yaptı. 
 

Liselere Geçiş Sınavı’na (LGS) hazırlanan öğrencilere online eğitimde destek olması için bir yayınevi, Akıl Oyunları ve Kısa Devre video serileri ile Youtube kanalında Türkiye’de ilki gerçekleştirdi. 


 
Ağustos 2020’den bugüne içerik üreten yayınevi, “lightboard” akıllı tahta teknolojisi ile öğrencilere ücretsiz online eğitim sunuyor. Covid-19 küresel salgınının ortaya çıkmasıyla birlikte online eğitime ilgi gün geçtikçe artmaya devam ediyor. 
 
Online eğitimde öğrencilerin ve öğretmenlerin en büyük şikâyeti odaklanma sorunu. Türkiye’de bir yayınevi bu odaklanma sorununa dikkat çekerek “lightboard” akıllı tahtası ile öğrencilerin artık derslere daha aktif ve dikkatli odaklanmasını sağlıyor. 
 
Çevrimiçi video ağı Youtube’da geleneksel kâğıt üzerinde ders anlatımına alternatif olarak doğan “lightboard” ile online derste öğrenci, öğretmen ile birebir göz temasını kaçırmadan not takibi yaparak derse daha fazla odaklanabiliyor. 
 
Öğrenme pratiğinin en önemli dinamiklerinden olan odaklanma eylemi online eğitimin hayatımıza girmesi ile daha büyük önem kazandı. Bir yayınevinin Youtube projesi için geliştirdiği “lightboard” teknolojisi ile online derse ilgi her geçen gün artıyor. 
 
Ozan Alper (Akıl Oyunları) ile matematik, Esra Çevik Öğüt (Kısa Devre) ile fen bilimleri başta olmak üzere 8. sınıflar için temel altı branşta ücretsiz online eğitim veren yayınevi; sene sonunda bu projeyi tüm ortaokul düzeyinde tamamlamayı planlıyor. 
 
Öğretmen ve öğrenciyi geleceğe taşıyan “lightboard” teknolojisi ile sınıflardaki geleneksel yazı tahtaları uzak geçmişteki bir anı olacak. 
 
Sadece online video portallarında değil, çok yakında okullarda bile görebileceğimiz bu teknoloji ile ülkemizdeki bir yayınevinin girişimi sayesinde eğitimde inovatif devrim yaşanmış olabilir. 
 
5 Yıldız Yayınları Hakkında 
Fiziksel ve dijital eğitim içerikleriyle tanınan 5 Yıldız Yayınları, ilkokul ve ortaokul düzeyinde yardımcı kaynaklar üreterek ülkemizin eğitim hayatına değer katıyor. 
 
Kurucuları İbrahim Sakallıoğlu ve Bülent Bahadır tarafından faaliyete geçen yayınevi, kaliteden ödün vermeden gelecek nesillere inovatif yatırımlar yapmayı kendine hedef belirlemiştir. 
 
5 Yıldız Yayınları eğitimi geleceğe taşıyan teknolojik yatırımları ile ülkemizin gençlerine “lightboard” akıllı tahta teknolojisini sunarak bu hedefte ilk adımı atmasına şahit oluyoruz.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.