Gebkim Mtal Mesleki Eğitimde 43. AR-GE Merkezi oluyor

Vizyoner yaklaşımı ile mesleki eğitimde çığır açan GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin son ziyaretçisi Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer oldu. 
 

Henüz ikinci yılında Kocaeli’nin en çok tercih edilen liseleri arasına giren GEBKİM MTAL, ziyaretin ardından bir kez daha tam not aldı. 
 


Eğitim anlayışının yanı sıra, öğrencilere tanıdığı sosyal ve kültürel imkanlardan da çok etkilendiğini belirten Mahmut Özer, GEBKİM MTAL’in Ar- Ge Merkezi olması için düğmeye bastı ve 1milyon TL destek sözü verdi. 
 
GEBKİM Eğitim, Araştırma ve Sağlık Vakfı’nın proje okul olarak Kocaeli’ne kazandırdığı GEBKİM MTAL, son olarak Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer’i ağırladı. Kendisini GEBKİM Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı, Yönetim Kurulu Üyeleri, Okul Müdürü Hakan Çelik ve öğrenciler karşıladı. 
 
Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sadık Akar, Dilovası İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay ve Kocaeli İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Bakan Yardımcısına eşlik eden diğer isimler oldu. 
 
Ziyaretine GEBKİM MTAL Uygulama ve Pilot Üretim Tesisi’ni gezip yapılan çalışmalar hakkında bilgi alarak başlayan Mahmut Özer, okulun kimya ve endüstriyel otomasyon laboratuvarlarına da inceleyerek burada ders yapmakta olan öğrencilerle sohbet etti. 
 
Öğrencilere bir eksikleri ya da istekleri olup olmadığını soran Özer; “Her şeyimiz fazlasıyla var, Covid-19 bitsin, tam zamanlı okulumuza dönelim istiyoruz” yanıtını aldı. 
 
İngilizce Sokağı, kütüphanesi, öğrencilerin internet ve bilgisayar erişimini kolaylaştırmak amacıyla okulda kurulan EBA Destek Noktası ile toplantı ve spor salonlarına sahip GEBKİM MTAL ana okul binasını da gezen Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, gördüklerinden çok etkilendiğini belirterek okulun Ar-Ge Merkezi olması için düğmeye bastı. 
 
İlk kez böylesine donanımlı üniversite düzeyinde bir meslek lisesi gördüğü için çok etkilendiğini, tüm bu özverili tavrı için GEBKİM Vakfı’na müteşekkir olduğunu belirten Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer şunları söyledi: 
 
“GEBKİM MTAL, laboratuvarından kütüphanesine, spor salonundan yemek hanesine her bölümüyle mükemmel, tüm Mesleki ve Teknik Anadolu liseleri arasında örnek bir okul. En önemlisi de burada eğitim gören öğrenciler mutlu. 
 
Mesleki eğitimde 21 ilde 42 Ar-Ge merkezimiz var burayı da 43’üncü Ar-Ge Merkezi yapıyoruz ve bu kadar kıymetli işlerin yapıldığı okulumuza 1 milyon TL’lik destek vereceğiz. 
 
Bunun karşılığında öğretmen ve öğrencilerimizden Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları kültürünü desteklemelerini, patent, faydalı model, tasarım ve marka üretim ile tesciline odaklanmalarını bekliyoruz. 
 
Böylesine başarılı bir okulun görünürlüğünü artırmamız gerekiyor. Sadece Türkiye için değil Kıta Avrupa’sı için de rol model olabilecek bu okulumuzu el birliğiyle çok daha ileri bir noktaya taşıyacağız.” 
 
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer’in okullarına gerçekleştirdiği ziyaretten büyük memnuniyet duyduklarını belirten GEBKİM Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı, "GEBKİM Vakfı olarak mesleki eğitime yeni bir soluk getirmeyi misyon edindik. 
 
Öğrencilerimizin sadece derslerinde değil sosyal hayatlarında da başarılı birer birey olabilmeleri için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. 
 
Bugüne kadar çok kıymetli isimleri okulumuzda ağırladık hepsinden de olumlu geri dönüşler aldık. Sayın Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Mahmut Özer’in ziyareti de bizim için çok değerliydi. Kendisinden üst üste müjdeli haberler aldık. 
 
Okulumuza duyduğu güven ve verdiği destek için kendisine teşekkürlerimizi sunuyorum. Ar-Ge Merkezi olmak, maddi destek almak öğrencilerimiz için hayalini kurduğumuz projeler açısından büyük önem taşıyor. 
 
GEBKİM Vakfı olarak Bakanlığımızla birlikte öğrencilerimizi desteklemeye, GEBKİM MTAL ile başarı hikayeleri yazmaya devam edeceğiz” dedi.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.