Cisco Webex dil bariyerini kaldırıyor

Cisco’nun video konferans uygulaması Webex’in 10+ dilden oluşan dil kitaplığı 100 dile çıkarıldı. 
 

Yapay zekâ destekli, gerçek zamanlı çeviri uygulaması, doğrudan etkileşimlerden 10 kat daha iyi sanal toplantı deneyimi ve daha kapsayıcı bir işbirliği vadediyor. 
 


CISCO gerçek zamanlı çeviri özelliğini kullanıma sunduğunu duyurdu ve 10+ dilden oluşan dil kitaplığını, Arapça’dan Zulu’ya kadar birçok dili kapsayan 100 dile çıkardığını açıkladı. Cisco'ya göre dil bariyerini ortadan kaldırmak, küresel ve hibrid bir iş gücü yaratma yolunda hayati bir adım.
 
 Çeviri maliyetinden de kurtaracak 
Tamamen yenilenen Webex ile şirketler çalışanlarına, dünyanın heryerine yayılmış iş güçlerinin ihtiyaçlarını karşılamak için büyük öneme sahip kapsayıcı ve sorunsuz bir işbirliği deneyimi sağlayabilecek. 
 
Kullanıcılar, Arapça, Felemenkçe, Fransızca, Almanca, Japonca, Korece, Mandarin, Rusça ve İspanyolca gibi, en yaygın kullanılan dillerin yanı sıra, Danca, Hinduca, Malayca, Türkçe ve Vietnamca gibi daha yerel diller arasından hızlıca ve kolayca seçim yaparak kendi kişiselleştirilmiş Webex toplantı deneyimlerini oluşturabilecek. 
 
Kişiselleştirilmiş dil deneyimi, küresel iş dünyasındaki en büyük engellerden biri olan dil bariyerini aşmak için çok öenmli bir yol açıyor. Çeviri özelliği sayesinde şirketler, nerede faaliyet gösterdiklerine ve hangi dili kullandıklarına bakılmaksızın, işlerine ve çözümlere yoğunlaşabilecek. 
 
Ayrıca, Metrigy'nin akıllı sanal asistanlar hakkında yakın zamanda yayımladığı ankete katılanların yaklaşık %24'ü, ana dili İngilizce olmayan kişilerin de bulunduğu toplantılara katıldıklarını belirtirken, bunların yarıdan fazlası, toplantıları başka dillere çevirmek için ekstra bir maliyeti üstlenmek durumunda kalıyor. 
 
Akıllı sanal toplantı asistanlarına çeviri özelliğinin entegre edilmesi, bu maliyetin önemli ölçüde azaltılmasını, hatta tamamen ortadan kaldırılmasını sağlıyor.  
 
Cisco’nun kapsayıcı bir dünya vizyonu 
Cisco Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Başkan Yardımcısı Reem Asaad şöyle dedi: “Webex'in kapsayıcı özellikleri, dil ve coğrafya gibi etkenlere bakılmaksızın tüm kullanıcılar için adil bir ortam oluşturulmasını sağlıyor. Dünya genelinde gerçek zamanlı çeviri hizmeti, daha iyi dijital deneyimler sağlamanın önemli bir bileşeni niteliğinde. 
 
Cisco'nun öne çıktığı alanlar olan sorunsuz işbirliği, akıllı hibrid çalışma ve akıllı müşteri deneyimleri sağlama konusunda yapay zekâ teknolojileri son derece önemli bir rol oynuyor. 
 
Webex, çalışanların yeniliklere ayak uydurarak bulundukları yerden üretkenliklerini korumasına yardımcı olma konusunda zengin bir geçmişe sahip. 
 
Pandeminin başlangıcından bu yana Webex, işletmelerin büyümesini sağlamaya devam etmekle kalmayıp, aynı zamanda hükümetlerin uzaktan yönetmeye, doktorların hastalarıyla güvenli bir biçimde görüşmeye ve eğitmenlerin öğrencilerine uzaktan ders vermeye devam etmesi için vazgeçilmez bir platform oldu. 
 
Çalışmanın geleceğinin, hibrid çalışma adını verdiğimiz, uzaktan ve yerinde etkileşimlerin bir birleşimi olacağı açık. 
 
Doğrudan etkileşim deneyiminden 10 kat daha iyi bir Webex deneyimi sunarken, doğrudan etkileşim deneyimini de 10 kat daha iyi bir hale getirmeyi amaçlayan Cisco'nun, teknoloji yoluyla müşterilerinin geleceği bugünden gerçekleştirmesini sağlayabilecek ve herkes için daha kapsayıcı bir dünya yaratabilecek net bir vizyonu var.” 
 
Genişletilmiş Gerçek Zamanlı Çeviri özelliği, bu aydan itibaren önizleme halinde kullanılabilecek olup, mayıs ayında sipariş edilebilecek ve genel olarak kullanılabilecek. Çeviri tüm lehçeleri içermeyecek.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.