Trendyol ve Türk Eğitim Vakfı’ndan İzmir’deki depremzede öğrencilere "Eğitim Bursu"

Trendyol, Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliğinde İzmir’deki depremzede öğrenciler için 1 milyon TL’lik burs fonu oluşturdu. 

 
Trendyol Kalpten Kalbe Burs Fonu, ilkokuldan üniversiteye kadar depremden etkilenen tüm öğrencileri kapsayacak. 
 
Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Trendyol Kurucusu ve CEO'su Demet Mutlu, “Hepimizi derinden etkileyen İzmir depreminin yaralarını sarmak için Trendyol olarak ülkemize duyduğumuz sorumlulukla harekete geçtik. 


 
Depremden zarar gören çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimlerinin kesintiye uğramaması için Trendyol Kalpten Kalbe Burs Fonu’nu oluşturduk” dedi. 
 
TEV Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı ise böylesine önemli bir kurum ile iş birliği içinde olmaktan oldukça mutlu olduklarını dile getirerek, TEV’in misyonunun geleceğimizi emanet edeceğimiz beyinleri desteklemek olduğunun altını çizdi. 
 
Türkiye’nin Trendyol’u ve 1967 yılından bu yana Türkiye’nin aydınlık geleceği için eğitime destek veren Türk Eğitim Vakfı (TEV), İzmir’de yaşanan depremden etkilenen öğrencilere eğitim bursu verilmesi amacıyla "Trendyol Kalpten Kalbe Burs Fonu’nu kurdu. Trendyol, ilk fazda fona 1 milyon TL kaynak ayırdı. 
 
Trendyol Kalpten Kalbe Burs Fonu ile İzmir’de depremden etkilenen öğrencilere ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite eğitimleri boyunca burs verilecek.
 
Burs için başvurular doğrudan TEV İzmir Şube’ye tev_izmir@tev.org.tr - 0232 441 21 44 veya online olarak tev.org.tr üzerinden yapılabiliyor. 
 
Konu özelinde açıklamada bulunan Trendyol Kurucusu ve CEO'su Demet Mutlu, “İzmir ve çevresinde yaşanan deprem hepimizi derinden etkiledi. Depremde hayatını kaybedenlerin ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. 
 
Depremin yaralarını sarmak için Trendyol olarak ülkemize duyduğumuz sorumlulukla harekete geçtik. İlk andan itibaren bölgedeki acil ihtiyaçların karşılanması için desteklerimizi yapıyoruz. 
 
Şimdi de depremden zarar gören çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimlerinin kesintiye uğramaması için TEV işbirliği ile Trendyol Kalpten Kalbe Burs Fonu’nu oluşturuyoruz. 
 
Önümüzdeki dönemde de toplumsal ihtiyaçlar doğrultusunda Türkiye’nin her yerindeki gençlere fırsat eşitliği yaratmak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
 
İş birliği kapsamında açıklamada bulunan TEV Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı ise Trendyol gibi öncü ve duyarlı bir kurum ile iş birliği içinde olmaktan çok mutlu olduklarını dile getirdi. 
 
TEV’in misyonunun eğitimde fırsat eşitliği sunmak olduğunun ve özellikle afetlerde eğitimin devamlılığını sağlamak için var güçleriyle çalıştıklarının altını çizen Yırcalı, “Türk Eğitim Vakfı (TEV) olarak ülkemizi derinden sarsan İzmir depreminden etkilenen öğrencilerimizin yanında olmak en büyük arzumuz. 
 
Vakfımızın ilk şubesi olan İzmir, 1971 yılından bu yana çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor. Depremin ilk anından itibaren İzmir Şubemiz sahada ve yerel yönetimlerle iletişim halinde. 
 
Aynı zamanda Türk Eğitim Vakfı Cumhuriyet Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu'nu da ihtiyacı olan ailelerimizin kullanımına açtık. Bölge için çalışırken Trendyol'dan böyle hızlı, büyük ve anlamlı bir desteğin gelmesi çok önemli bir gelişme. 
 
Ayrıca Trendyol ile yaptığımız iş birliği, İzmirli öğrencilerimiz için kalp kalbe çalışacak olmamız bizim için çok değerli. Trendyol'a böylesine anlamlı bir burs fonu oluşturdukları için bir kez daha çok teşekkür ederiz.” dedi.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.