Nurol Teknoloji’den Yeni Nesil Staj Programı Sen Ol!

Türkiye savunma sanayiinin önde gelen üreticilerinden Nurol Teknoloji; Bilim Virüsü sosyal girişimi ile yaptığı iş birliğiyle yeni nesil staj programı Sen Ol! u hayata geçirdi. 

 
Üniversiteli gençlerin dijital çağda ihtiyaç duydukları yetkinlikleri kazanmaları ve böylelikle sürdürülebilir bir geleceği inşa edebilmeleri için kurgulanan Sen Ol! programı Ekim 2020-Şubat 2021 tarihleri arasında yürütülecek. 


 
Sen Ol! staj programından Ankara’daki üniversitelerin mühendislik fakültelerinde okuyan ve Nurol Teknoloji’de staj yapan 32 öğrenci faydalanacak. 
 
Konuyla ilgili açıklama yapan Nurol Teknoloji İK ve Kurumsal Gelişim yönetiminden sorumlu İcra Kurulu Üyesi İlkşen Çetintaş; “Sen Ol! öğrencilere sadece mesleki beceri değil dijital çağda ihtiyaç duyacakları yetkinlikleri kazandırmayı hedefleyen özgün bir staj programı. Gençler için çalışan bir sosyal girişim ile birlikte tasarlanmış ilk kurumsal staj programı. 
 
Üniversitelerin kariyer merkezleri ve Mühendislik Fakültesi Bölüm Başkanları’nın desteğiyle seçtiğimiz 32 öğrencimize, 6 aylık staj dönemleri süresince 24 farklı yetkinlik kazandıracağız. Alanında en iyi eğitmenler, iş insanları ve girişimcilerle buluşturup ilham almalarını sağlayacağız. 
 
Kitap, müzik ve sanatın farklı alanları ile buluşturarak vizyonlarını genişletmelerine destek olacağız. Bilim Virüsü ile tasarladığımız bu programın, Covid-19 ile yeniden şekillenen dünyaya hazırlanırken gençlere önemli bir referans olacağından eminiz. 
 
Üniversite-Sanayi iş birliğinde gençlere ve topluma karşı sorumluluğumuzun ezber bozan bilinci ile benzersiz bir değer yaratıyoruz” dedi. 
 
Gençlere bilim tutkusu bulaştırmak ve 21.yüzyıl becerileri kazandırmak için faaliyet gösteren sosyal girişim Bilim Virüsü’nün kurucusu Şule Yücebıyık da şöyle konuştu; “Bu programla, Nurol Teknoloji’de staj yapan üniversiteli gençlere Sen Ol! diyoruz. 
 
Kendi değerleri ile buluşmaya, potansiyellerini keşfetmeye ve hayallerindeki geleceği inşa etmeye davet ediyoruz. Nurol Teknoloji bu programla; gençlere belirsiz ve değişken dünyada ihtiyaç duydukları becerileri kazandırmakla kalmıyor, geleceğe dair umutlarını da artırıyor.” 
 
 Sen Ol! staj programı ile üniversite öğrencilerine öz-farkındalık, eleştirel düşünce, hayal kurma, yaratıcılık, dijital okuryazarlık, kurum içi girişimcilik, sürdürülebilirlik bilinci, iletişim gibi yetkinlikler ve yaşam boyu öğrenme becerileri kazandırılması hedefleniyor. 
 
Nurol Teknoloji Genel Müdürü Selim Baybaş, yeni nesil öğrenme programı olarak tasarlanan projeye bakış açısını, “Tüm yaşadıklarımızdan yeni tecrübeler ediniyoruz. 
 
İş hayatını yeniden tanımlama, algılama ve elden geldiğince bütünün ve toplumun yararına değiştirme önceliğimizin artması gerektiğine inanıyorum. Yeni kuşakları anlamanın yolu, kapımızı onlara öğrenmelerine açmakla mümkün olabilir. 
 
Geleceğe samimiyetle sahip çıkmalıyız çünkü sürdürülebilirliğin temelinde samimiyet var. Topluma karşı sorumluluklarımızın her türlü engele rağmen hayata geçirilmesi gereğini önemsiyorum. Bilimin ortak lisan olduğunu hatırlamalıyız” ifadeleri ile tanımlıyor. 
 
Program süresince öğrenciler; CEO ve yöneticilerle bir araya gelerek kitap okuyacak, kültür ve sanat atölyelerine katılacak ve yaratıcı çalışmalar yapacaklar. 
 
Bu kapsamda düzenlenecek 24 atölye çalışması; İçindeki Marka, Anlamlı ve Esnek Hayat Tasarımı, Tasarım Odaklı Düşünme, Hayalini Kap da Gel, İnovasyon ve Çevik Takımlar, Algoritmik Düşünme ve Dünyayı Değiştiren İletişim gibi konu başlıklarından oluşuyor. 
 
Atölye çalışmalarına Şule Yücebıyık, Burçin Gürbüz, Leo Halepli, Ekin Yasin, Ufuk Çarşıbaşı, Hande Arıkan, Gamze Nurluoğlu, Enis Erdem Yurdatapan, Emre Peker, Ayşıl Gül Tokcan gibi sektör profesyonelleri ve alanının önde gelen eğitimcileri liderlik yapacak.
 
Nurol Teknoloji hakkında: 
Nurol Teknoloji A.Ş., 2008 yılında toz metalürjisi konusunda Türkiye'nin ve dünyanın ihtiyacı olan balistik seramikleri üretmek ve bunları kişisel koruma, araç platformu zırhlandırılması uygulamalarında kullanmak amacıyla tamamen yerli kaynaklarla kurulmuş bir savunma sanayii şirketidir. 
 
Kurulduğu günden bu yana yüz milyon doların üzerinde yatırım yapan şirket, sayılı ülkede üretilen balistik seramiklerden; Bor Karbür, Silisyum Karbür, Alümina, Titanyum Diborür, Tungsten Karbür gibi balistik özelliği olan seramikleri üreten ve hammaddeden son ürüne tek çatı altında dönüştüren dünyadaki tek şirkettir. 
 
Kendi geliştirdiği toz metalürjisi reçetesiyle müşteri isteklerine hızlı, güvenilir ve maliyet etkin çözümler sunan ve dört kıtaya ihraç eden Nurol Teknoloji; Türkiye’nin ihtiyacı olan, tüm güvenlik güçlerinin envanterine giren ve sahada test edilen balistik koruyucu yelekler ve balistik koruyucu kalkanlar gibi kişisel koruma ürünlerinin yanı sıra hava, kara ve deniz platformları için de zırh sistemleri üretmektedir. 
 
Türk mühendislerinin bilgi ve tecrübesi ile tamamen yerli olarak Ankara’da yerleşik üç fabrikada faaliyet gösteren Nurol Teknoloji; Tesis Güvenlik, NATO Gizli, Milli Gizli, 17025 Balistik Test Laboratuvarı Akreditasyonuna sahiptir.

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.