Bosch Termoteknoloji, “Tasarruf Candır” Oyunuyla Çocuklara Tasarruf Bilinci Katmayı Hedefliyor

İklimlendirme sektörünün öncü markalarından Bosch Termoteknoloji, çocuklar için hazırladığı tasarrufcandir.com web sitesindeki oyunuyla, çocukların tasarruf kavramını eğlenerek öğrenmesini amaçlıyor. 
 

Yüksek tasarruf sağlayan, dayanıklı ve uzun ömürlü ürünleriyle ön plana çıkan Bosch Termoteknoloji, her gün olduğu gibi 31 Ekim Dünya Tasarruf Günü’nde de tasarrufu odağına alıyor. 
 
Bu kapsamda şirket, 2020 yılı için özel bir adım atarak çocukların ebeveynleriyle birlikte oynayabileceği Tasarruf Candır oyununu yayınladı. 


 
Tasarruf Candır oyununa giriş yapan kullanıcılar, bir evin odaları içinde gezerek odalardaki tasarruf ipuçlarını bulmaya çalışıyor. İpuçlarını en doğru ve hızlı şekilde bulan her bir kullanıcı “TasarrufluCan” olmaya ve sertifika almaya hak kazanıyor. 
 
Puanına göre “Mega, Süper ve Yıldız TasarrufluCan” sıfatlarına sahip olan çocuklar sertifikalarını dilerlerse sosyal medya hesaplarından paylaşabiliyor. Eğlenceli formatı ve öğreticiliğiyle oyun, daha fazla sayıda çocuğa ulaşarak tasarrufu öğrenmelerini hedefliyor. 
 
Dünya Tasarruf Günü Öncesinde #TasarrufCandır! 
Bosch Termoteknoloji, ülkemiz ve dünya için büyük önem taşıyan tasarruf konusunda tüketicilerde farkındalık yaratmak adına Ekim ayında #İyiörnekol hareketini başlatmıştı.
 
 #İyiörnekol hareketinde aileler, çocuklarına örnek oldukları davranışları #İyiörnekol ve #TasarrufCandır etiketleriyle kendi sosyal medya hesaplarından paylaştı. 
 
TasarrufCandır oyunu ise 31 Ekim Dünya Tasarruf Günü’ne kadar yayında olacak. Bosch Termoteknoloji bu yaklaşımıyla tasarruf kavramının sadece tek bir gün değil her zaman odağında olduğunu kanıtlıyor. 
 
Bosch Termoteknik Pazarlama Direktörü Ali Aktaş konu hakkındaki görüşlerini "Tasarrufun önemine daha fazla odaklanmamız gerektiğini düşündüğümüz bir süreçten geçiyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yıl da yepyeni bir kampanya ile çocuklarımızda tasarruf hakkında farkındalık yaratmayı hedefliyoruz. 
 
Bosch Termoteknoloji olarak uzun ömürlü ve yüksek tasarruf sağlayan ürünlerimizin yanında, tüketicilerde tasarruf bilincinin oluşması markamızın taşıdığı sorumluluk alanlarından birini oluşturuyor. 
 
Bu farkındalıkla, çocuklarımızın ebeveynleriyle birlikte oynayabildiği oyunumuzla gündelik hayatımızdaki tasarruf alışkanlıklarının çocuklarımızda yaygınlaşmasını amaçlıyoruz. 
 
Bu amaç için sosyal medyanın ve güncel trendlerin gücüyle harekete geçtik ve oyunlaştırma yöntemini kullanarak hem öğretici hem de eğlenceli bir kurgu yarattık. 
 
Çocuklarımızın tasarrufu öğrenerek dünyamızın sürdürülebilirliğine katkı sağlamasını her daim destekliyoruz." sözleriyle aktardı. Tasarruf Candır oyununu oynamak için: www.tasarrufcandir.com

Hiç yorum yok


Blogger tarafından desteklenmektedir.